Що вже принесла Росія пересічному кримчанину? |
Крім цього, "влада" Криму позбавляє кримчан права на доступ до готівкових коштів і депозитів, на отримання інформації тощо.
Так, самопроголошена Рада міністрів АРК ухвалила постанову, якою обмежує населення в отриманні готівкових коштів та знятті депозитів.
Згідно з документом, з метою запобігання виведення готівкових та безготівкових грошових коштів за кордон з 12 години 13 березня вводиться обмеження на видачу готівкових коштів у відділеннях комерційних банків (у тому числі через банкомати) сумою 300 грн, а також заборона зняття коштів з депозитних рахунків.
Крім цього, блокада Криму російськими військами і «самобороною» призвели до подорожчання основних продуктів харчування в АРК. Раніше, за словами місцевих продавців, було вигідно закуповувати сільськогосподарську продукцію на «материковій» Україні, тепер це неможливо через блокпост в Армянську.
Через ситуацію в Криму призупинила свою діяльність в автономії і кур’єрські компанії. Зокрема, "Нова пошта", "Автолюкс", "Нічний експрес", "Міст-експрес". Керівництво компаній повідомляє, що автомобілі не пускають на кордоні з Кримом.
Водночас, державна "Укрпошта" стверджує, що всі її кримські відділення працюють у звичайному режимі, а поштові відправлення до Криму і з нього надходять без затримок.
Певні збої спостерігалися і під час продажу залізничних квитків до Криму. 9 березня продаж квитків був призупинений. Ішлося про те, що квитки на кримський напрямок не можна буде придбати з 10 до 17 березня. В Укрзалізниці такі дії пояснювали «виникненням збоїв в автоматизованій системі продажу проїзних документів». Втім, того ж дня попередній продаж квитків відновився.
Хоча з повітряним сполученням все таки існують труднощі. Наприклад, міжнародний аеропорт "Сімферополь" 11 березня обслужив лише рейси до та з Москви. Згодом "влада" взагалі закрила повітряний простір Криму до 17 березня.
Періодично в Криму втрачається телефонний та інтернет-зв’язок, зокрема Укртелекому.
Крім цього, повністю відключене аналогове мовлення усіх українських телеканалів. Замість українських ведуть мовлення російські канали. А 7 березня в автономії відключили від інтернету перший кримськотатарський телеканал АТR.
Та російські телеканали, котрі наразі активно транслюються в Криму часто дезінформують про події в автономії. Так, в одному з сюжетів на Першому російському каналі у відеоряді про «українців, які масово втікають до Росії» показали пропускний пункт на кордоні з Польщею.
Висвітлення подій в Криму супроводжується і порушенням прав журналістів та активістів: їм погрожують, б’ють і навіть викрадають. Так, нещодавно повідомлялося про сім зниклих журналістів та активістів. Згодом п’ятьох відпустили.