Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єврокомісар Фюле: Україна має стати членом Євросоюзу

Світ навколо нас 5966 переглядів

Опубліковано - 30.05.2014 17:28 | Всі новини | Версія для друку

Єврокомісар Фюле: Україна має стати членом Євросоюзу
Єврокомісар Фюле: Україна має стати членом Євросоюзу
Єврокомісар Штефан Фюле пропонує надати Україні, Молдові та Грузії перспективу повноправного членства у ЄС. Це може бути відповіддю на путінський проект ЄАЕС.

Єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле виступив за надання Україні, а також Грузії та Молдові довгострокової перспективи членства у Євросоюзі. "Якщо ми серйозно прагнемо трансформації у Східній Європі, тоді ми маємо всерйоз використовувати найсильніший інструмент, що сприяє перетворенням - розширення", - сказав він в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, що вийшла друком у п’ятницю, 30 травня.

На його думку, європейська перспектива, попри наявність цілої низки передумов, все ж є найкращим стимулом для проведення реальних реформ в країнах Східної Європи. Він нагадав, що під час переговорів з Україною, Молдовою та Грузією щодо укладання угоди про асоціацію країни ЄС неодноразово наголошували, що цей документ не є кінцевою метою співпраці об’єднаної Європи зі своїми сусідами на сході континенту. Крім того, підтримка європейських ідей та цінностей є високою в цих країнах.

"Європа різних швидкостей"

Водночас Фюле наголосив і на необхідності перетворень усередині ЄС, що дозволило б легше приймати нових членів у майбутньому. Євросоюз, на його думку, може успішно функціонувати як Європа "різних швидкостей".

Напередодні в Аахені, під час вручення премії імені Карла Великого, прем’єр України Арсеній Яценюк говорив про потребу боротися "за мир і свободу усіма доступними методами". Він виступив проти спроб переписування післявоєнних кордонів та зведення нових роздільних мурів у Європі. Його молдовський колега Юрій Лянке сказав, що для Кишинева "Європа - це майбутнє", а грузинський прем’єр Іраклій Гарібашвілі наголосив, що Тбілісі розділяє мрію про вільну Європу.

Того ж дня в Астані президенти Росії, Білорусі та Казахстану підписали угоду про створення Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Раніше участь у проекті, який західні аналітики вважають спробою президента РФ Володимира Путіна реанімувати СРСР, Москва наполегливо пропонувала і Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.