Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську

Політика 6601 перегляд

Опубліковано - 26.08.2014 11:50 | Всі новини | Версія для друку

Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську
Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську
В Україні не очікують від переговорів, які сьогодні починаються в Мінську, швидкого завершення конфлікту на Донбасі.

Про це кажуть українські експерти, відзначаючи, що напередодні зустрічі президентів та єврокомісарів Росія вдалася до нових агресивних дій, а сам формат переговорів передбачає розмову про наслідки української євроінтеграції, а не про припинення вогню.

За день до переговорів на півдні Донецької області відбулося вторгнення колон бронетехніки з російської території. Крім того, російський президент утримався від привітань з нагоди Дня незалежності України. Такі дії свідчать про небажання Кремля припиняти агресію та домовлятися про мир в Україні.

«Ще донедавна я би сказав, що така зустріч потрібна – навіть в іміджевому плані: щоб показати, що Україна прагне миру. По ситуації на сьогодні в мене такої упевненості немає», – каже політолог Олексій Гарань.

Екс-міністр оборони, позафракційний народний депутат Анатолій Гриценко вважає, що за таких умов президент України взагалі не повинен їхати на переговори до Мінська – ані з огляду на результативність переговорів, ані з позиції гідності.

«Немає про що говорити там один-на-один з Путіним-агресором – в умовах, коли агресор не зупиняється і нахабно перетинає кордон колонами бронетехніки, погрожує захопити Маріуполь, вогнем артилерії зі своєї території продовжує вбивати наших солдатів», – написав Гриценко у своєму блозі.

Після візиту Меркель сподіватися на Європу не доводиться – Рибачук

На думку екс-міністра закордонних справ Володимира Огризка, переговори все-таки потрібні для демонстрації мирних намірів України. Проте в результативність переговорів він також не вірить.

«Єдиний позитив я бачу в тому, що Росії в черговий раз скажуть, що для її «стурбованості» щодо укладання угоди між Україною та ЄС про асоціацію немає жодних підстав», – каже Володимир Огризко.

Натомість екс-віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук сумнівається в тому, що Європа готова дієво підтримати Україну. На його думку, показовим у цьому плані став візит німецького канцлера Ангели Меркель до Києва.

«Я не розумію сенсу візиту Меркель у Київ, щоб робити такі заяви, які вона зробила – що вихід України з кризи не має суперечити якимсь інтересам Росії», – наголошує він.

Крім того, сам формат мінських переговорів є прийнятним насамперед для Росії, каже експерт.

«Основна ідея цих переговорів – це зняти перестороги Росії стосовно підписання торговельної угоди між Україною та ЄС. Кажу – і сам собі дивуюся! Тому що Путін повторює свою пісню, що Росії в цьому конфлікті немає. Він не збирається говорити про те, що його війська тут», – зазначає колишній урядовець.

За словами Олега Рибачука, з огляду на такі несприятливі обставини дуже важливе значення матиме публічна позиція Петра Порошенка та заяви, які він зробить у Мінську.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.