Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшовики відновлюють тоталітаризм

Громадська думка 9466 переглядів

Опубліковано - 26.03.2007 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Більшовики відновлюють тоталітаризм
Більшовики відновлюють тоталітаризм
В Україні через рік після парламентських виборів існує істотна загроза відходу від демократії убік авторитаризму.

Про це заявила науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна в понеділок на круглому столі Рік після виборів: виклики громадянському суспільству.

За її словами, зараз, як і наприкінці 2004 року, Україна знаходиться на роздоріжжі між демократією й авторитаризмом. Зокрема, опитування суспільної думки свідчать об наявність в українському суспільстві двох протилежних тенденцій.

Так, з одного боку громадяни вважають, що демократія є найбільше прийнятним устроєм для України, вони зацікавлені в діяльності громадських організацій і вважають за необхідне здійснювати контроль за діяльністю влади. З іншого боку, у суспільстві сильні настрої політичного патерналізму - переконання, що сильні лідери можуть зробити більше, ніж закони і демократичні процедури.

На думку Бекешкіної, громадяни занадто довіряють виборам, як механізмові впливу на владу, і недооцінюють можливості демократичних важелів, що передбачають особисту активність громадян - і особисту участь у діяльності громадських організацій та політичних партій, звертання до суду, преси.

У свою чергу керівник політичних програм Незалежного центра політичних досліджень Світлана Конончук зазначила, що виборча система, при якій депутати обираються по закритих списках у ради всіх рівнів, дуже негативно вдарила по правах громадян, по їхній можливості впливати на владу.

На її думку, одним з найбільш важливих завдань громадянського суспільства в Україні є зміна системи виборів.

"Існуюча в Україні система виборів в органи місцевого самоврядування, а також у парламент, є "шлюзом для корупції політиків". Ця система також руйнує довіру виборців до політиків", - упевнена Конончук.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.