Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшовики відновлюють тоталітаризм

Громадська думка 9568 переглядів

Опубліковано - 26.03.2007 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Більшовики відновлюють тоталітаризм
Більшовики відновлюють тоталітаризм
В Україні через рік після парламентських виборів існує істотна загроза відходу від демократії убік авторитаризму.

Про це заявила науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна в понеділок на круглому столі Рік після виборів: виклики громадянському суспільству.

За її словами, зараз, як і наприкінці 2004 року, Україна знаходиться на роздоріжжі між демократією й авторитаризмом. Зокрема, опитування суспільної думки свідчать об наявність в українському суспільстві двох протилежних тенденцій.

Так, з одного боку громадяни вважають, що демократія є найбільше прийнятним устроєм для України, вони зацікавлені в діяльності громадських організацій і вважають за необхідне здійснювати контроль за діяльністю влади. З іншого боку, у суспільстві сильні настрої політичного патерналізму - переконання, що сильні лідери можуть зробити більше, ніж закони і демократичні процедури.

На думку Бекешкіної, громадяни занадто довіряють виборам, як механізмові впливу на владу, і недооцінюють можливості демократичних важелів, що передбачають особисту активність громадян - і особисту участь у діяльності громадських організацій та політичних партій, звертання до суду, преси.

У свою чергу керівник політичних програм Незалежного центра політичних досліджень Світлана Конончук зазначила, що виборча система, при якій депутати обираються по закритих списках у ради всіх рівнів, дуже негативно вдарила по правах громадян, по їхній можливості впливати на владу.

На її думку, одним з найбільш важливих завдань громадянського суспільства в Україні є зміна системи виборів.

"Існуюча в Україні система виборів в органи місцевого самоврядування, а також у парламент, є "шлюзом для корупції політиків". Ця система також руйнує довіру виборців до політиків", - упевнена Конончук.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.