Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Харківські науковці винайшли препарат для дезінфекції ран у польових умовах. Лишилося знайти хто б його виробляв

У світі науки Регіон: Харківська область 30028 переглядів

Опубліковано - 19.11.2014 04:23 | Всі новини | Версія для друку

Харківські науковці винайшли препарат для дезінфекції ран у польових умовах. Лишилося знайти хто б його виробляв
Харківські науковці винайшли препарат для дезінфекції ран у польових умовах. Лишилося знайти хто б його виробляв
Унікальний препарат для дезінфекції та загоювання ран розробили в харківському Інституті монокристалів. Спрей-піна стійка до антибіотиків і здатна призупинити запалення відкритого поранення навіть у польових умовах.

Дослідні зразки препарату виробляють саме тут, в єдиній на всю Україні лабораторії такого зразка. В результаті медичний засіб виглядатиме, як 60-грамовий балончик, із якого може утворитися до двох літрів лікарської піни.

Над цією речовиною вчені працювали впродовж кількох років. Вона навіть ще не має назви. Вчені розповідають: хоча складники для спрею використовували загальновідомі, секрет у їх пропорціях.

Головна перевага ноу-хау від харківських науковців – це можливість використовувати препарат у польових умовах. Піна миттєво знеболює і знезаражує рану, запобігає виникненню некрозів після вогнепальних поранень або опіків.

Щоб препарат пустити у виробництво, слід знайти виробника, який взявся б його випускати.

Генеральний директор НТК "Інститут монокристалів" Валентин Чебанов скаржиться: "На сьогодні в Україні, по суті, відсутня система розробки і впровадження нових лікарських засобів. Тобто, те, що ми зараз бачимо тут, - це зроблено на голому ентузіазмі людей, які працюють в цій лабораторії".

Науковці усе ж сподіваються: їхня розробка зацікавить державу і допоможе врятувати не одне життя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.