Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Янукович програв ще до того, як утік: розслідування New York Times

Світ навколо нас 5044 перегляди

Опубліковано - 5.01.2015 16:00 | Всі новини | Версія для друку

Янукович програв ще до того, як утік: розслідування New York Times
Янукович програв ще до того, як утік: розслідування New York Times
Журналісти New York Times здійснили розслідування останніх годин правління Віктора Януковича.

На основі бесід з ключовими постатями подій лютого 2014 року, телефонних записів та інших документів газета робить висновок: Янукович програв ще до того, як утік.

Ще на світанку 20 лютого «виснажений проєвропейський протестний рух» контролював у кращому разі якісь кілька сотень метрів у центрі Києва, пишуть Ендрю Гіґінс і Ендрю Крйемер. Однак після кровопролиття, яке відбулося згодом того ранку, прибічники Януковича в парламенті відвернулися від нього, і він був змушений почати переговори з трійкою опозиційних лідерів. Саме тоді почалися й дзвінки від силовиків, які благали надати їм супровід для безпечного виїзду з Києва, пише видання, посилаючись на слова народного депутата Сергія Пашинського.

За словами командира «Беркуту» Андрія Терещенка, Пашинський організував ескорт для нього та ще близько 60 «беркутів» для виїзду з Києва, звідки вони рушили автобусом до Донецька. За оцінками самого Пашинського, він організував супровід для виїзду з міста більш як 5 000 бійців «Беркуту», «Альфи», сил МВС та інших військових підрозділів.

У розмовах з журналістами силовики сказали, що їх злякали слова з мирної угоди, укладеної в Києві за посередництва європейських дипломатів і підписаної Януковичем, про необхідність розслідування вбивств протестувальників: вони боялися, що Янукович «готовий здати тих, хто його захищав».

Крім того, силовиків лякали чутки про викрадення 1 200 одиниць зброї у Львові, яка могла потрапити до протестувальників у Києві. Західні дипломати в Києві, зокрема Посол США Джеффрі Пайєтт, теж знали про ці чутки та попередили командира «Самооборони» Майдану Андрія Парубія, що зброя не повинна потрапити до Києва, інакше «це змінить усю ситуацію». Той, своєю чергою, застеріг західні уряди, що якщо вони не займуть жорсткішу позицію щодо Януковича, то події можуть «отримати набагато загрозливіший вимір».

Після прийняття рішення Верховною Радою 20 лютого про повернення всіх силових структур до місць їхньої дислокації Янукович зрозумів, що втратив підтримку парламенту.

Тоді він вирішив здійснити поїздку на схід України, яка виглядала б не як втеча, а як президентський візит, пише видання з посиланням на слова Михайла Добкіна, який тоді був міським головою Харкова, і попросив організувати відвідини кількох фабрик.

«Він думав, що це тимчасові труднощі», – пригадує Добкін, називаючи президента «людиною з іншої планети», який був впевнений, що домовленість, досягнута за посередництва європейських дипломатів, ще могла забезпечити йому йому гідний відступ пізніше того року».



Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.