Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Глави урядів Німеччини і Канади все ще сподіваються на мирне розв’язання кризи на Донбасі

Світ навколо нас 4294 перегляди

Опубліковано - 10.02.2015 13:12 | Всі новини | Версія для друку

Глави урядів Німеччини і Канади все ще сподіваються на мирне розв’язання кризи на Донбасі
Глави урядів Німеччини і Канади все ще сподіваються на мирне розв’язання кризи на Донбасі
Канцлерка Німеччини і прем’єр Канади наголосили, що не змиряться з окупацією Росією території України. Подальші дії країн Заходу, за словами Меркель, залежатимуть від результатів зустрічі у Мінську.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель та глава уряду Канади Стівен Гарпер жорстко розкритикували Росію через її дії в українському конфлікті. "Ситуація в Україні небезпечна через тривалу агресію з боку Росії. І ми не змиримося з незаконною окупацією української території", - зазначив прем’єр-міністр Канади після зустрічі з німецькою канцлеркою в Оттаві ввечері у понеділок (за місцевим часом), 9 лютого, повідомляє інформагентство dpa.

Анґела Меркель погодилася, що територіальна цілісність України має бути збережена. "Якщо її порушують, ми повинні діяти спільно, тут позиції Канади і Німеччини збігаються", - зазначила вона.

Канцлерка Німеччини знову заявила, що виступає проти постачання зброї Києву. На її думку, військовими методами проблему все одно не вирішити. Водночас прем’єр Канади, не говорячи прямо про можливості поставок зброї Україні, зауважив, що варто розглядати "всі варіанти", повідомляє інформагентство AFP.

Обидві сторони висловили сподівання на мирне врегулювання кризи. "Я сподіваюся, що нам вдасться розв’язати конфлікт дипломатичним шляхом", - зазначила Анґела Меркель.

Подальші дії залежать від зустрічі в Мінську

"Побачимо, чи впродовж наступних днів ми зможемо досягнути прогресу", - сказала Меркель з огляду на заплановані переговори лідерів Німеччини, Франції, України і Росії у Мінську. "Якщо цього не вдасться, нам доведеться думати, як діяти далі", - додала вона. Меркель запевнила, що всі кроки будуть узгоджуватися "з іншими партнерами".

Нагадаємо, напередодні німецька канцлерка зустрілася з президентом США Бараком Обамою. Сторони погодилися, що шанси на вирішення конфлікту військовим шляхом невеликі, зокрема і через те, що Росія має сильну армію. За словами Обами, майбутні дії стосовно РФ значною мірою залежать від подальших кроків Москви, а також від запланованої цього тижня зустрічі в "нормандському форматі".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.