![]() |
Більшовик Азаров планомірно бореться з середнім класом |
Уряд підготував низку нововведень. Документом пропонується впровадити фінансові санкції за перевищення суб'єктами підприємницької діяльності встановлених лімітів обороту. У такому випадку юрособи зобов'язані будуть сплатити податок у подвоєному розмірі діючих ставок, а фізособи заплатять 15% від суми перевищення. Крім того, для фізосіб, які сплачують фіксований податок, уводиться своєрідна диференціація ставок оподатковування. Ті, хто буде одержувати дохід до 300 тис. грн. у рік, заплатять максимум 2400 грн. податку. Підприємці, дохід яких перевищить 300 тис. грн., крім стандартного податку зобов'язані будуть заплатити ще 1% від суми перевищення.
З поганих новин - уряд звузив перелік видів діяльності та суб'єктів підприємництва, на яких поширюється спрощена система оподатковування. Мінфін планує викреслити зі списку спрощенців підприємців, які надають послуги бухгалтерів, аудиту, консалтингу, а також торговців ювелірними виробами.
Віце-президент Союзу аудиторів Тетяна Зацерковна з розумінням поставилася до проекту Податкового кодексу. Вона підтримує ідею уряду забрати зі списку спрощенців аудиторів. «Це суперечить стандартам аудита, за якими роботу аудитора перевіряє контролер»,- відзначила вона. Однак бухгалтерську і консалтингову діяльність, на її думку, торкати не варто було б. Глава підкомітету ВР із питань промислової політики та підприємництва Ксенія Ляпіна («Наша Україна») уважає, що таке обмеження приведе до збільшення частки тіньового сектора економіки. Голова Союзу ювелірів Дмитро Видолоб відзначає, що «щира причина таких змін - конфлікт інтересів окремих категорій учасників ювелірного ринку, а саме великих і дрібних виробників ювелірних виробів».
Президент Національної асоціації розвитку торгівлі та сервісу Андрій Близнюк пропонує не підтримувати проект Податкового кодексу, щоб уряд надалі врахував побажання підприємців, пишуть «Экономические известия».