Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путін з допомогою “ядерної” риторики вимагає від Заходу триматися подалі

Світ навколо нас 5019 переглядів

Опубліковано - 6.04.2015 12:33 | Всі новини | Версія для друку

Путін з допомогою “ядерної” риторики вимагає від Заходу триматися подалі
Путін з допомогою “ядерної” риторики вимагає від Заходу триматися подалі
Войовнича риторика, в тому числі про ядерні загрози, яку можна почути від російського президента Володимира Путіна посилюється з моменту початку конфлікту в Україні. Вона досягла небувалого раніше, навіть у часи холодної війни, рівня/

Про це пише The Wall Street Journal.

"Путін наголошує на ядерному аспекті як на попередженні для Заходу, щоб він тримався подалі", - сказав почесний професор військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні Лоуренс Фрідман. "Ніхто не знає, що він вкладає в ці свої заяви. Але це те, що він робить", - додає він.

Заяви Путіна, що стосуються ядерної сили Росії, добре сприймаються суспільством, воно бажає відновлення втраченої військової могутності країни. Крім того, Росія стала більше покладатися на ядерну зброю, у той час як збільшується дисбаланс зі звичайним озброєнням на Заході.

Під час холодної війни Варшавський договір про звичайні озброєння призвів до того, що Захід в значній мірі став залежний від свого ядерного арсеналу, як від стримуючого фактору. "У наші дні Росія має менше солдатів, гіршу зброю і все менше союзників. Така неповноцінність та ізоляція змінили її стратегію оборони", - йдеться в статті. "Це не просто різниця в риториці", - говорить сказав учений-дослідник з Прінстонського університету та експерт з ядерної зброї Брюс Р. Блер. "Це - зовсім інший світ", - додав він.

Останні російські військові навчання включали в себе деякі "ядерні" елементи, а Кремль пообіцяв повну перебудову ядерного арсеналу на суші Росії в найближчі п’ять років. У документальному фільмі (про Крим) Путін заявив, що готовий поставити ядерні сили Росії на бойове чергування. "Справа в тому, що це ядерний варіант є дуже чітким свідченням того, що тепер є низький ядерний поріг, цього не існувало під час холодної війни", - сказав Блер, який вважає дії російського президента ризикованими.

Для більшості в часи холодної війни радянська риторика виглядала інакше. Багато уявляли СРСР як миролюбний народ, який звернувся б до використання ядерної зброї тільки в якості остаточної оборони. Але відбулися зміни. Путін почав говорити про ядерний потенціал Росії. На російському телебаченні ця тема є дуже "гарячою".

Видання нагадує той випуск програми на російському ТБ, коли після анексії Криму Росія пригрозила перетворити США в "радіоактивний попіл". "Один із ризиків таких процесів є те, що ці нібито "випадкові" розмови змінюють суспільну думку про доцільність застосування ядерної зброї", - йдеться в статті. Так, в опитуванні "Левада-Центру" половина росіян вважає, що Захід зрозуміє тільки "жорстку розмову". "Замороження відносин між Москвою і Вашингтоном застопорило прогрес у всіх нових заходах контролю над озброєннями, поставивши під загрозу досягнення, які процвітали після криз холодної війни", - сказано в статті.

Видання The Times писало, що НАТО не варто лякатися ядерних загроз Путіна. Видання вважає безпідставною загрозою нанести ядерний удар, якщо Захід наважиться допомагати Україні повернути Крим, оскільки таких планів у Вашингтона чи Брюсселя немає. Скоріше всього, це була спроба залякати Захід. Так само слід розглядати і нову військову доктрину Росії, згідно з якою ядерний арсенал буде оновлено.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.