![]() |
Саміт G7: про Україну, Грецію та Еболу |
Щорічні зустрічі проводяться для обміну думками та напрацювання загальної лінії поведінки.
Минулого року Росію виключили з клубу найрозвиненіших країн через анексію Криму.
Саміт охороняють 17 тисяч поліцейських.
В суботу кілька тисяч громадян ультраправих та антисемітських поглядів провели в Гарміш-Партенкірхені марш протесту, який супроводжували бійки з правоохоронцями, але масштаб насилля був меншим, ніж під час попередніх самітів.
Про Україну
За прогнозами спостерігачів, ситуація в Україні стане ключовим пунктом порядку денного.
Очікується, що учасники саміту використають його, аби у дипломатичний спосіб натиснути на Кремль і спробувати переконати його відмовитись від підтримки самопроголошених ДНР та ЛНР.
Напередодні відкриття саміту до Києва завітати прем’єри Канади та Японії, провівши зустрічі з президентом Петром Порошенком.
Прем’єр Канади Стівен Гарпер висловив думку, що діями щодо України Владімір Путін безповоротно зіпсував свою репутацію в очах вільного світу, й "сімка" не має знову ставати "вісімкою", поки той при владі.
Німеччина, Британія та США мають намір обговорити допомогу тим країнам ЄС, які більше інших страждають від економічних санкцій, накладених на Росію.
У суботу в інтерв’ю італійській газеті Corriere della Sera Владімір Путін виключив можливість конфлікту Росії з НАТО.
Інші питання
Ще одна ключова тема зібрання – грецька боргова криза. Крім того, учасники саміту обговорять глобальне потепління і боротьбу з лихоманкою Ебола.
Ангела Меркель запропонувала обговорити реформу всесвітньої організації охорони здоров’я, у тому числі створення резерву спеціалістів і матеріальних засобів для швидкого розгортання у випадку небезпечних спалахів захворювань.
Другий день саміту, можливо, присвятять загрозам з боку рухів "Ісламська держава" та "Боко харам", для чого у понеділок в Баварію прибудуть керівники Іраку, Нігерії та Тунісу.