Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У НАТО вирішили загрозу гібридної війни прирівняти до прямого нападу

Світ навколо нас 6875 переглядів

Опубліковано - 2.12.2015 05:54 | Всі новини | Версія для друку

Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі, 1 грудня 2015 року
Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі, 1 грудня 2015 року
Союз НАТО ухвалив стратегію протистояння гібридній війні, що, серед іншого, передбачає можливість вдатися й до статті про колективний захист від збройного нападу, повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберґ.

«Ми розширюємо і розвиваємо наші здатності захиститися від гібридних загроз. І ми, серед іншого, вирішили, що гібридні атаки можуть також привести в дію статтю 5», – сказав він на прес-конференції наприкінці першого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі.

Стаття 5 Вашингтонського договору про створення Північноатлантичного союзу передбачає, що збройний напад на одного чи більше членів НАТО вважається нападом на всіх, і відтак усі члени НАТО мають допомагати тим, хто зазнав нападу, відповідно до статті 51 Статуту ООН, яка визначає право держав на індивідуальну чи колективну самооборону в разі збройного нападу на них.

Як сказав Столтенберґ, «наша стратегія базується на трьох основах: готовності, стримуванні і захисті, – і для відповіді на гібридні загрози потрібні всі ці три складові; оскільки гібридні загрози такі різноманітні, нам необхідні також різноманітні можливості для нашого захисту».

«Є так багато різних можливостей гібридних атак, гібридних загроз, і тому ми маємо бути готові дати відповідь багатьма різними способами – і цивільними, і військовими, у співпраці між державами і з міжнародними інституціями, такими, як Європейський союз», – додав генсекретар НАТО.

Поняття гібридної війни, що ведеться і прямими військовими, і цивільними методами, часто й без застосування прямої воєнної сили, але з широким використанням пропаганди, дезінформації й кібернападів, з’явилося після окупації Росією українського Криму і утвердилося в перебігу подальшої агресії Росії на Донбасі. Це змусило НАТО до розробки стратегії протистояння таким новітнім комбінованим загрозам, які в Північноатлантичному союзі прирівняли до класичних воєнних збройних нападів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.