Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газові війни Кремля тепер - з Туреччиною

Газоват 9533 перегляди

Опубліковано - 22.03.2016 12:22 | Всі новини | Версія для друку

Газові війни Кремля тепер - з Туреччиною
Газові війни Кремля тепер - з Туреччиною
Анкара вже зайнялася тим, щоб отримувати газ з Центральної Європи, в тому числі через Україну. “Газпром” втратить перевагу постачальника, який забезпечує більше половини потреб Туреччини.

"Газпром" істотно знижує постачання газу свому другому за розміром споживачу — Туреччині: цінова суперечка з турецькими компаніями призводить до того, що державна Botas скорочує закупівлі, а приватні імпортери, яким "Газпром" урізає постачання, збирають консорціум, щоб вперше перейти до закупівлі дешевшого СПГ, пише "Комерсант".

Це може дозволити турецьким компаніям менше залежати від російського газу влітку. У результаті "Газпром" може недоотримати $300-400 млн виручки — втрати перевищать вигоду від підвищення цін, якого прагне компанія.

Поставки російського газу по Трансбалканському газопроводу до Туреччини з початку року впали на 7,5%, до 2,6 млрд кубометрів, — найнижчого рівня, як мінімум, за останні три роки, випливає з даних Bulgartransgaz (оператор болгарської ділянки труби), а з лютого по 19 березня падіння ще більш значне — 19%. По другому маршруту постачання газу з РФ до Туреччини — газопроводу Blue Stream через Чорне море — обсяги, за даними "Ъ", також скоротилися порівняно з минулим роком. Падіння відбувається, незважаючи на низьку базу 2015 року, — тоді "Газпром" обмежив постачання українського транзитного коридору в спробі перешкодити реверсу в Україну. Тепер "Газпром" рапортує про різке зростання експорту в Європу: на 37% в Італію, на 60% в Австрію, на 66% у Францію і майже на 250% — у Велику Британію. Але Туреччина — другий за розміром споживач монополії і єдиний стабільно зростаючий ринок газу в Європі — поза цього списку.

Співрозмовники "Ъ" в "Газпром експорті" вказують, що основна причина зниження постачання — тепла погода у Туреччині. Але, за словами співрозмовників "Ъ" на турецькому ринку, проблема в ціновій суперечці "Газпрому" з споживачами — державною Botas і шістьма приватними імпортерами. Botas домагається від "Газпрому" знижки і в жовтні 2015 року перенесла спір в арбітраж.

Як зазначають джерела "Ъ", в лютому турецький уряд зажадав від Botas знизити відбір російського газу до 80% від контрактного рівня (встановлений за умови take-or-pay). Botas змогла піти на це через потепління та активну закупівлю СПГ. Але приватним імпортерам постачання урізав на 10% в кінці лютого сам "Газпром", намагаючись домогтися скасування наданої ним у минулому році знижки на газ. У результаті, поточна ціна для приватних імпортерів Туреччини зросла, за даними "Ъ", приблизно до $190 за 1 тис. кубометрів, хоча самі імпортери підвищення офіційно не визнають.

1 лютого "Комерсант" повідомив, що "Газпром" хоче підвищити ціну на газ для приватних турецьких імпортерів, яким дав знижку в 2015 році. Джерела "Комерсанта" стверджують, що цей крок не пов’язаний з загостренням російсько-турецьких відносин, але в поєднанні з поточним арбітражем щодо Botas він означає збереження невизначеності на другому за розміром експортному ринку "Газпрому".

У минулому році термінал Aliaga у квітні-жовтні був завантажений лише на 8,5%. Якщо в цьому році завантаження влітку складе хоча б половину потужності, приватні імпортери зможуть отримати 2 млрд кубометрів, відмовившись від закупівлі цього обсягу у "Газпрому". Тоді "Газпром" втратить близько $350 млн виручки — це як мінімум удвічі більше його потенційної вигоди від підвищення ціни для приватних імпортерів на 10,25%. При цьому Анкара вже доручила Botas знайти одне-два регазифікаційних судна (FSRU) і прискорити будівництво інтерконектора з Болгарією, що теоретично може дозволити Туреччини отримувати газ з Центральної Європи, в тому числі через Україну. У такому разі стратегічну перевагу "Газпрому" як постачальника, який забезпечує більше половини потреб Туреччини в газі, може бути втрачено.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.