Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Власники пам`яток архітектури у Львові повинні знати історію

Регіональні новини Регіон: Львівська область 8213 переглядів

Опубліковано - 23.04.2007 16:30 | Всі новини | Версія для друку

Власники пам`яток архітектури у Львові повинні знати історію
Власники пам`яток архітектури у Львові повинні знати історію
У Галицькому районі Львова є понад дві тисячі будинків. 90 відсотків з них – архітектурні пам`ятки державного та місцевого значення. Утім, не завжди власники цінних будівель, чи то місто, чи то приватні особи уповні усвідомлюють чим володіють.

Квартиру номер 1, що на вулиці Федорова, 2, одне з приватних підприємств Львова придбало ще у 2005-го році. Через деякий час підприємці отримали від міської влади дозвіл на переведення приміщення у „нежитловий фонд”. Їм дозволили облаштувати там магазин промислових товарів. Утім, зробивши проектну документацію, підприємці інтерес до приміщення втратили.

„Практично нічого не роблячи цілий рік, дане приміщення пустувало і знаходиться у нищівному стані, незважаючи на те, що це є пам`ятка архітектури XVI століття”, - розповіла керівник Галицького району Ірина Маруняк.

Теоретично за неналежне утримання пам`ятки архітектури місто може позбавити господаря права власності. Утім на сполох міська влада забила занадто пізно. Місяць тому підприємство перепродало приміщення іншим приватним підприємцям. А до нових власників, як відомо, і вимоги нові. Хоча ті кажуть, що вже через півроку приміщення ніхто не впізнає, принаймні ззовні.

„Обіцяємо, що приведемо у прядок. Там є ліпка, є колона XVстоліття, столярка рідна – це все будемо зберігати”, - поділилася планами нова власниця Ніна Бенях.

Посадовці у мерії кажуть, що випадків неналежного ставлення до приватних пам`яток архітектури у Львові чимало. Утім на запитання чому ж місцева влада про проблеми говорить тоді, коли реально нічого змінити не можна, виконувач обов”язків начальника міського управління охорони історичного середовища Ліля Онищенко відповіла двозначно: „Треба колись заговорити – рано чи пізно”.

Приміщення на Федорова, 2 – не єдине спірне у цьому районі. Навпроти, на вулиці Вірменській, 29, облаштовують приміщення під галерею. Сумлінно, але за проектом, який далекий від збереження архітектурної цінності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.