Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Угода щодо Brexit може стати моделлю співпраці для ЄС і України

Світ навколо нас 7328 переглядів

Опубліковано - 26.12.2017 15:57 | Всі новини | Версія для друку

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель
Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель
Ґабріель наголосив, що про членство в ЄС у найближчому майбутньому не йтиметься. Він виступив, натомість, за тісну співпрацю ЄС з Україною та Туреччиною за прикладом укладання угоди з Великобританією після Brexit.

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) запропонував використовувати майбутню угоду ЄС з Великобританією щодо Brexit як нову модель відносин з іншими країнами, зокрема Україною та Туреччиною. Про це він сказав в інтерв’ю виданням медіагрупи Funke, оприлюдненому у вівторок, 26 грудня. "Якщо нам вдасться досягти розумної угоди з Великобританією, яка регулює відносини з Європою після Brexit, це може стати моделлю для інших країн: України, а також Туреччини", - сказав Ґабріель.

Дипломат наголосив, що він не може уявити собі членство України чи Туреччини в ЄС найближчими роками. "Тому мусимо розмірковувати про альтернативні форми тісної співпраці", - сказав він і припустив, що Брюссель може спробувати "нову, тіснішу форму митного союзу" із Туреччиною. Утім, він нагадав, що ЄС досі стурбований звуженням демократії у Туреччині, хоча в Анкарі і демонструють готовність до покращення відносин. "Звільнення багатьох затриманих німців - хороший знак", - сказав він про готовність до залагодження конфліктів.

Берлін і досі непокоїть доля журналіста Die Welt Деніза Юджеля, подвійного громадянина Туреччини та Німеччини. Від лютого він перебуває у стамбульській в’язниці, його підозрюють у зв’язках з терористами, проте офіційного звинувачення ще не висували. "Турки знають, як його доля важлива для нас", - наголосив Ґабріель.

Нагадаємо, що за даними незалежної ініціативи з моніторингу медіа Platform 24 у Туреччині за ґратами утримують не менше 166 журналістів.

До невдалої спроби державного перевороту у в’язницях перебували 40 журналістів. Серед затриманих є і Юджель. За даними Amnesty International, зі 160 закритих після невдалого путчу ЗМІ відновити свою роботу змогли лише 24 мас-медіа.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.