![]() |
Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони |
"Коли храм розкопали, археологи встановили престол та колони на "рідні" місця, вони стояли так десятки років. Падаючи, деякі колони розкололися надвоє", - розповів генеральний директор заповідника Леонід Марченко. Він також зазначив, що трохи пошкоджена мозаїчна підлога храму.
У Херсонесі вже були випадки руйнування історичних пам’яток. За словами директора заповідника, на охорону історичних цінностей виділяється недостатньо коштів. Співробітники музею відновлюють зруйновані колони. Розмір заподіяних заповідникові збитків уточнюється.
Перший віце-мер Севастополя Володимир Казарін повідомив про те, що в зв’язку з інцидентом міська адміністрація планує підсилити охорону заповідника.
Пошкоджений храм відомий під назвою Базилік у базиліку. Перший храм на цьому місці був побудований у VI столітті. ДО X століття він був зруйнований, і в цей час на його місці побудували нову базиліку.
Археологічний музей, який згодом перетворився в заповідник, був заснований у Херсонесі в 1892 році. Загальна площа заповідника складає близько 500 гектарів. Музейні збірки налічують більше 200 тис. експонатів, багато з яких є унікальними.
На сьогодні у фондах Херсонесу Тавричеського зберігається близько 200 тис. знахідок, однак через відсутність пристосованих приміщень севастопольці та гості можуть побачити тільки 10% експонатів. А дві старовинні пам’ятки раннього християнства, які нещодавно були знайдені - склепи III-IV сторіччя нашої ери через відсутність коштів для організації охорони та консервації довелося знову закопати до кращих часів.