Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Amnesty International: в Україні посилюється тиск на журналістів

За право людини 9947 переглядів

Опубліковано - 22.02.2018 13:31 | Всі новини | Версія для друку

Amnesty International: в Україні посилюється тиск на журналістів
Amnesty International: в Україні посилюється тиск на журналістів
У звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International за 2017 рік йдеться про посилення тиску української влади на неурядові організації та журналістів.

Також у звіті звертають увагу на випадки порушення прав людини на територіях самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", а також в анексованому Росією Криму.

Свобода слова та неурядові організації

"Українська влада посилила тиск на своїх критиків та неурядові організації, включно з журналістами та антикорупційними активістами", - йдеться у звіті.

Там додають, що активісти та антикорупціонери регулярно піддавались атакам, які розслідувались неефективно.

Деякі представники силових органів підозрюються у причетності до подібних нападів.

Як прояв тиску вказали на ухвалений парламентом закон, який запроваджує електронне декларування для неурядових організацій.

Петро Порошенко ініціював зміну цього законодавства, проте парламент так і не розглянув проекти.

Що стосується свободи слова, то, найперше, у звіті згадана відсутність результатів розслідування вбивств у Києві журналістів Олеся Бузини та Павла Шеремета.

У звіті немає згадки про те, що в 2018 році судовий процес над підозрюваними у вбивстві пана Бузини вже розпочався.

Також згадується справа блогера Руслана Коцаби, якого у 2016 році засудили за дії, що шкодять інтересам України. Але в 2017 році Верховний суд випустив його і відправив справу на дорозслідування.

У звіті правозахисників також є згадки тиску на ЗМІ, зокрема, про справу щодо редактора сайту strana.ua Ігоря Гужви та обшуки у газеті "Вєсті".

Серед ознак утисків свободи слова Amnesty International вказала заборону на в’їзд до України російським та іспанським журналістам через шкоду інтересам України.

Хоча у звіті зауважують, що заборону щодо іспанських журналістів СБУ згодом зняла.

Окремо згадали про житомирського журналіста Василя Муравицького, якого затримали за антиукраїнську діяльність та співпрацю зі ЗМІ Росії.

Секретні в’язниці СБУ

У доповіді щодо України правозахисники вказують, що не побачили суттєвого прогресу розслідування ситуації з "секретними в’язницями СБУ", які нібито мали спецслужби до 2016 року.

Там нагадали, що у звіті комітету ООН з протидії тортур вказувалось, що в певних місцях позбавлення волі СБУ могли бути так звані "секретні в’язниці", де утримували арештованих за підозрою у сепаратизмі.

Зокрема, подібне місце могло бути у Харкові, де затримували доступ правозахисникам ООН. У СБУ заперечували наявність таких в’язниць.

При цьому у звіті нагадують, що влада самопроголошених республік взагалі відмовила у доступі до місць несвободи експертам ООН.

Експерти Amnesty International нагадують, що у "республіках" продовжують затримувати та ув’язнювати людей, які симпатизують Україні.

Зокрема, експерти вказують на ув’язнення відомого науковця Ігоря Козловського, якого згодом обміняли й передали владі України.

Права сексуальних меншин

Суттєвим досягненням у звіті назвали проведення у Києві найбільшого в історії країни "прайду".

Там додали, що поліція забезпечила ефективну охорону під час маршу, хоча після ходи радикали таки напали на кількох учасників.

У звіті наголосили, що загальна кількість нападів на ЛГБТ-активістів 2017 року зросла.

Порушення у Криму

Правозахисники констатують, що у Криму російська влада продовжує наступ на свободу слова, об’єднань та зібрань.

Продовжується наступ на кримських татар, що підтверджує заборона Меджлісу та рейди по домівках представників цього народу.

У звіті нагадують справи Еміля Курбедінова, Сервера Караметова та журналіста Миколи Семени.

Лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, яких засудили в Криму, вдалось повернути до України, додають правозахисники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.