![]() |
Медведчук знову у топ-новинах через фільм про Стуса |
Як повідомляло Радіо Свобода, суспільство збурила інформація актора Геннадія Попенка про те, що зі стрічки нібито на вимогу Медведчука вирізали сцену фінального судового засідання, у якій той фігурував як адвокат Стуса.
Продюсер Артем Денисов назвав це «фейком» і пояснив, що сцена зникла лише через питання хронометражу фільму. Згодом стало відомо, що сцена з Медведчуком все-таки з’явиться у фільмі.
Заява адвоката Медведчука починається з різкої критики прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який сказав, що Міністерство культури і Державне агентство з питань кіно повинні перевірити, чи правдиво розказана історія про життя українського поета, радянського дисидента Василя Стуса в художній кінострічці «Стус», яка має вийти в прокат 28 лютого 2019 року.
Кириленко називає позицію очільника уряду «особистою помстою Вікторові Медведчуку за його принципову і системну критику антинародної діяльності Кабінету міністрів і самого Гройсмана».
«Стус мав такі переконання і здійснював такі дії, які підпадали під норми Кримінального кодексу УРСР... Особа, що притягалася за 62-ю статтею КК УРСР, отримувала свій термін незалежно від ролі адвоката в його справі. Будь-який радянський адвокат, який жив і працював в СРСР, максимум що міг зробити, так це спробувати хоч трохи пом’якшити вирок, але це виходило вкрай рідко», - йде мова в заяві адвоката Медведчука.
Кириленко стверджує, що Медведчук завжди виступав за сзбереження історичної правди, об’єктивне висвітлення історичних фактів». Також адвокат звернувся до ЗМІ і осіб, які пов’язані зі зйомками фільму «Стус» («Птах душі»), з проханням «утриматися від дій, спрямованих на поширення неправдивої інформації про Віктора Медведчука».
Заява, яку оприлюднив «Український вибір», закінчується словами про можливий позов до суду з метою заборонити вихід художнього фільму.
«В разі виходу в прокат фільму «Стус» з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука я залишаю за собою право на відповідні правові дії, в тому числі спрямовані на заборону через суд демонстрації подібного фільму», – заявив Кириленко.
При цьому режисер фільму Роман Бровко в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода і в низці інших інтерв’ю раніше наголошував, що це фільм художній, а не історично-біографічний, що він знімає «не біографічне пафосне кіно, а трилер», тому в цьому фільмі є й свідомі відступи від історичних фактів.
Ввечері 11 серпня знімальна група фільму «Стус» повідомила, що поступилася під тиском із боку громадськості і критики в соцмережах і ухвалила дозняти сцену суду над Василем Стусом, на якому адвокатом поета тоді був нинішній олігарх і кум президента Росії Владіміра Путіна Віктор Медведчук.
* * *
Іще попередніми тижнями було відомо, що сцена суду над Стусом із участю адвоката Медведчука не ввійшла до остаточної версії сценарію. Зокрема, режисер фільму Роман Бровко в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода пояснював, що частини сценарію зі згадками про Медведчука були серед тих, які врешті зняли з остаточного сценарію, через часові обмеження. При цьому він також дав знати, що були побоювання, що в разі згадок про Медведчука фільм могли відмовлятися брати у прокат провідні кінопрокатники.
Але найбільшу увагу до ситуації привернув допис у соцмережах актора Геннадія Попенка, який 10 серпня знову написав про це. При цьому він також стверджував, ніби, «зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом».
Цю версію відразу відкинув і назвав «фейком» продюсер фільму Артем Денисов. В інтерв’ю виданню «Українська правда.Життя» він наголосив, що сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму.