Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Могеріні: Агресія РФ у Керченській протоці є порушенням принципів ОБСЄ

Політика 4846 переглядів

Опубліковано - 6.12.2018 20:16 | Всі новини | Версія для друку

Могеріні: Агресія РФ у Керченській протоці є порушенням принципів ОБСЄ
Могеріні: Агресія РФ у Керченській протоці є порушенням принципів ОБСЄ
Захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці є порушенням принципів ОБСЄ, заявила Федеріка Могеріні. Вона закликала Москву без додаткових умов та негайно звільнити затриманих моряків.

Верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що інцидент за участі Росії в Керченській протоці став порушенням загальних принципів ОБСЄ. "Нещодавні події в Азовському морі є причиною для значної стурбованості і являють собою ще один випадок, коли наші загальні принципи порушуються", - сказала вона у виступі на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані у четвер, 6 грудня.

За її словами, цей інцидент показує, наскільки небезпечним є "шлях, що віддаляє нас від загальних принципів, які всі наші країни встановили у Гельсінському заключному акті і Паризькій хартії". Могеріні закликала до деескалації ситуації. "Ми закликаємо всі сторони продемонструвати крайню стриманість, щоб досягти негайної деескалації. І ми закликаємо Росію звільнити затриманих кораблі, їхні екіпажі і обладнання безумовно і негайно", - заявила вона, цитує агенція "Інтерфакс".

Представниця ЄС підкреслила, що ЄС зберігає відданість сталому політичному розв’язанню конфлікту на Сході України. "Ми продовжуємо закликати до повної імплементації мінських домовленостей всіма сторонами, і ми чітко дали зрозуміти, що так звані вибори на непідконтрольних уряду територіях на Сході України є незаконними і підривають зобов’язання, закріплені в рамках мінських домовленостей", - додала вона.

Загострення тривалого конфлікту між Україною та РФ сталося 25 листопада, коли рейдовий буксир "Яни Капу" та катери "Бердянськ" і "Нікополь" військово-морських сил України були захоплені російськими спецпризначенцями в районі Керченської протоки. Росія звинувачує українських моряків у незаконному перетині свого кордону. Україна це відкидає і наполягає, що статус українців - військовополонені.

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 26 листопада більшістю голосів підтримала указ президента Петра Порошенка про запровадження воєнного стану. Він був запроваджений в десяти областях, які розташовані уздовж російського кордону, придністровської ділянки українсько-молдовського кордону та уздовж узбережжя Чорного й Азовського морів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.