Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС підтримав компромісну пропозицію щодо “Північного потоку-2”

Газоват 4923 перегляди

Опубліковано - 8.02.2019 18:38 | Всі новини | Версія для друку

ЄС підтримав компромісну пропозицію щодо “Північного потоку-2”
ЄС підтримав компромісну пропозицію щодо “Північного потоку-2”
Держави Євросоюзу знайшли компроміс щодо зміни європейського газового законодавства. Його хочуть поширити і на газопровід “Північний потік-2”, однак реалізації проекту це не має загрожувати.

Комітет постійних представників держав ЄС дав "зелене світло" компромісній пропозиції щодо поширення газового законодавства Євросоюзу на "Північний потік-2". Про це повідомила у Twitter Румунія, яка нині головує в Раді ЄС. Засідання комітету представників відбулося у п’ятницю, 8 лютого. Як уточнило джерело DW у дипломатичних колах, ця рішення знайшло "широку" підтримку серед держав ЄС.

Німецько-французький компроміс

Раніше цього дня стало відомо, що Німеччина та Франція запропонували свій компромісний варіант змін. Як уточнює інформагенція Reuters, підтримали саме цей варіант. Він, зокрема, передбачає, що відповідальною за застосування правил ЄС буде країна, де газопровід приєднується до газотранспортної мережі Євросоюзу. У випадку "Північного потоку-2" це буде Німеччина.

Йдеться про пропозицію Єврокомісії поширити дію Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС) на газопроводи, які ведуть до Євросоюзу з третіх країн. Для її остаточного ухвалення потрібна підтримка Ради ЄС і Європарламенту. Нинішнім рішенням комітет представників затвердив мандат на переговори з Європарламентом. Тепер обом інституціям доведеться погодити компромісний текст.

Затвердження мандату на переговори відкриває можливість ухвалити зміни до виборів до Європарламенту, які заплановані на травень. Як повідомляла DW, поширення газових правил ЄС на "Північний потік-2" не означає зупинки проекту газопроводу, який будують з Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Однак це могло б його уповільнити. Адже оператором цього трубопроводу муситиме бути компанія, відділена від компанії, яка газ виробляє і продає. Крім того, доступ до труби повинен бути відкритим для всіх зацікавлених компаній. Наостанок, тарифи повинні будуть регулюватися прозоро.

Змінити Газову директиву ЄС так, щоб вона поширювалася на "Північний потік-2" запропонувала Єврокомісія ще у 2017 році. Проте весь 2018 рік ці зміни блокувалися у Раді ЄС. 4 лютого Румунія, яка з початку січня головує у Раді ЄС, запропонувала новий варіант змін з ціллю знайти компроміс. У п’ятницю, 8 лютого стало відомо про компромісний варіант змін, запропонований Німеччиною та Францією. Для ухвалення змін потрібна підтримка 16 держав, які представляють 65 відсотків населення ЄС.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.