Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату

У світі науки 7732 перегляди

Опубліковано - 30.05.2007 23:52 | Всі новини | Версія для друку

Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату
Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату
Дослідники лабораторії космічних досліджень Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії Російської академії наук вперше виявили двовікову циклічну зміну світимості Сонця, яка, як вважають астрономи, чинить визначальний вплив на зміну клімату Землі.

"Нам вдалося встановити, що протягом останніх декількох тисячоліть існував безперечний прямий зв'язок між двовіковими циклічними варіаціями сонячної світимості і змінами глобальної температури на Землі", - повідомив завідувач лабораторією космічних досліджень ГАО РАН Хабібулло Абдусаматов.

Учені Пулковської обсерваторії досліджували також вплив 11-річної циклічної варіацій світимості Сонця на зміну клімату Землі. В результаті було встановлено, що вплив «короткострокової» зміни світимості на клімат згладжується і практично не виявляється завдяки термічній інерції Світового океану, повідомляє сайт журналу "Наука і Жізнь".
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.