Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ

Політика 2813 переглядів

Опубліковано - 7.05.2020 18:29 | Всі новини | Версія для друку

У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ
У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ
У Групі держав Ради Європи проти корупції закликають Верховну Раду України захистити незалежність НАБУ. Привід - законопроєкт, який змінює порядок звільнення керівника антикорупційного органу.

У Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO) закликають Україну гарантувати, що під час розробки та ухвалення законодавства у сфері регулювання діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) будуть дотримані вимоги щодо незалежності цього органу. Про це йдеться в листі за підписом президента GRECO Маріна Мрчели на ім’я глави української делегації у GRECO, члена Національної ради з питань антикорупційної політики Михайла Буроменського. Лист опубліковано в четвер, 7 травня, на сайті організації.

У листі йдеться про те, що увагу GRECO привернув законопроєкт під номером 3133, який зареєстрований у Верховній Раді і який передбачає зміни до законодавства про НАБУ, зокрема в частині підстав звільнення директора бюро. Автори законопроєкту - народні депутати Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність"), Антоніна Славицька (ОПЗЖ), Дмитро Лубінець (група "За майбутнє"), Андрій Ніколаєнко (фракція "Батьківщина").

"Дозвольте мені наголосити, що у своєму звіті четвертого раунду оцінювання України GRECO відзначає важливість операційної незалежності НАБУ. Зокрема, як зазначено в нещодавньому звіті про виконання рекомендацій, GRECO акцентує на необхідності захистити НАБУ від неналежного впливу або тиску, щоб забезпечити його операційну незалежність при цьому повністю виконавши вимоги рекомендацій GRECO", - йдеться в листі. Звіт GRECO, на який посилається у листі Мрчела, був опублікований організацією наприкінці березня цього року.

Мрчела просить Буроменського довести зміст цього листа до відома компетентних органів влади, "щоб переконатися, що під час розробки та ухвалення законодавства органи влади України повністю дотримуються вимог GRECO щодо незалежності НАБУ, які містяться у звіті четвертого раунду оцінювання, а також у звіті про виконання рекомендацій".

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 28 квітня підтримав законопроєкт №3133, який розширює підстави для звільнення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника. Після цього голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив Офіс президента України, що можливі зміни законодавства щодо НАБУ призведуть до перегляду дій МВФ в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.