Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Закон про кримінальну відповідальність суддів за неправосудні рішення втрачає чинність

Влада 1274 перегляди

Опубліковано - 10.12.2020 19:41 | Всі новини | Версія для друку

Закон про кримінальну відповідальність суддів за неправосудні рішення втрачає чинність
Закон про кримінальну відповідальність суддів за неправосудні рішення втрачає чинність
11 грудня втрачає чинність стаття 375 Кримінального кодексу про відповідальність суддів за неправосудні рішення. Верховна Рада протягом останніх пів року так і не ухвалила відповідний закон.

Починаючи з п’ятниці, 11 грудня 2020 року, втратить чинність стаття 375 Кримінального кодексу (КК) України, яка передбачає відповідальність суддів за ухвалення завідомо неправосудного рішення - вироку, постанови, ухвали тощо.

11 червня цього року Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційною зазначену статтю КК, але відстрочив припинення її дії на шість місяців, щоб Верховна Рада України змогла привести в порядок нормативну базу. Утім, український парламент так і не зміг ухвалити відповідний закон після того, як КСУ визнав неконституційною цю статтю КК - жоден із законопроєктів протягом останніх пів року не був ухвалений, нагадує "Судебно-юридическая газета".

Голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський разом з представниками Ради Європи провели низку дискусій з даного питання, також воно обговорювалося на робочій групі комісії з питань правової реформи при президенті України Володимирі Зеленському. А раніше членкиня Вищої ради правосуддя (ВРП) Лариса Швецова висловила думку, що така стаття в Кримінальному кодексі взагалі не потрібна.

Визнавши 11 червня неконституційною 375 КК України, КСУ аргументував свою позицію тим, що у цій статті "не встановлено критеріїв, за якими можна визначити, який вирок, рішення, ухвала або постанова судді (суддів) є "неправосудними". Також КСУ зазначив, що не розкрито змісту сполучення слів "завідомо неправосудний", що може призвести до неоднозначного розуміння складу злочину, кваліфікацію якого здійснено за цією нормою". Судді КСУ висловили переконання, що встановлення кримінальної відповідальності за ухвалу "завідомо неправосудного" судового рішення "створює ризики та можливості для впливу на суддів", а "конституційні приписи щодо незалежності суддів нівелюються внаслідок юридичної невизначеності статті 375 КК України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.