Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЦВК не може обнулити списки опозиційних фракцій. Більшовики підклали законодавчу “свиню”

Політика 5737 переглядів

Опубліковано - 11.06.2007 16:49 | Всі новини | Версія для друку

ЦВК не може обнулити списки опозиційних фракцій. Більшовики підклали законодавчу “свиню”
ЦВК не може обнулити списки опозиційних фракцій. Більшовики підклали законодавчу “свиню”
Центральна виборча комісія не може “обнулити списки” народних депутатів, а також визнати обраними нових народних депутатів, через відсутність законодавчої бази.

Про це заявили члени ЦВК сьогодні на брифінгу для ЗМІ.

Зокрема, голова ЦВК Володимир Шаповал розкритикував прикінцеві положення закону “Про внесення змін до закону “Про вибори народних депутатів України” та деякі інші закони, де мова йде про те, що закон набуває чинності з дня його опублікування, але вступає в дію лише через 60 днів після опублікування.

На думку Шаповала, це означає, що норми нового закону ще не набули чинності, а норми старого закону, які були виключені новим, вже на сьогодні не діють. Зокрема, це стосується і норм виборчого законодавства щодо процедури “обнулення списків” та процедури визнання обраними народних депутатів за списками політичних партій і блоків замість тих, що вибули.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна наголосила, що навіть за наявності рішення Київського апеляційного суду за позовом Партії промисловців і підприємців України ЦВК не зможе прийняти рішення про “обнулення списків” ”Нашої України”. Так само як і не зможе виключити зі списку БЮТ єдиного кандидата, який там залишився через технічну помилку, недивлячись на повторне рішення з’їзду, додала вона.

Як повідомлялося раніше, 1 червня Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України” та деяких інших законодавчих актів України” (щодо порядку проведення позачергових виборів до Верховної Ради та заміщення народних депутатів, повноваження яких були достроково припинені).

Законом виключено норму, яка діяла у чинному законі, про те, щоб партія (блок), яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, що взяв участь у розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до реєстрації цієї особи як народного депутата (тобто йдеться про “обнулення” списків партій та блоків). Закон набуває чинності через 60 діб після його підписання.

2 червня міжпартійний з’їзд блоку “Наша Україна” ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень 66 народних депутатів України, обраних від блоку “Наша Україна”.

У той же день міжпартійний з’їзд БЮТ прийняв рішення про дострокове припинення повноважень 103 народних депутатів України фракції БЮТ.

5 червня голова Верховної Ради України V скликання Олександр Мороз заявив, що лише після висновку ЦВК про “обнулення списків” можна вважати, що парламент буде нелегітимним.

Від “Аратти”: дуже дивним виглядає те, що Президент підписав зазначені закони, ухвалені більшовиками без участі опозиції. Адже, ще до їхнього прийняття було очевидним, що коаліціянти зроблять усе можливе, щоб максимально заплутати процедуру та внести такі норми, які її просто унемоливлять. Тим самим - зірвати дострокові вибори до парламенту.

Так само було очевидним, що будь-які переговори більшовики використовують лише як затягування часу і так само порушують їх й перекручують зміст.

Отже, як на нас, не зовсім зрозуміла логіка команди Президента. Виконати свою частину домовленостей за будь що? Чи аби як?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.