Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У міноборони кажуть, що в Україні розробляють 25 новітніх зразків озброєння та військової техніки

Влада 1684 перегляди

Опубліковано - 30.06.2021 14:31 | Всі новини | Версія для друку

У міноборони кажуть, що в Україні розробляють 25 новітніх зразків озброєння та військової техніки
У міноборони кажуть, що в Україні розробляють 25 новітніх зразків озброєння та військової техніки
Майже 60% коштів державного оборонного замовлення спрямовується на закупівлю зразків озброєння та військової техніки, 5% - на розробку новітніх зразків. Таких розробок зараз налічується 25.

Про це на брифінгу повідомив т.в.о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Владислав Шостак, передає Укрінформ.

“Обсяг фінансування Державного оборонного замовлення передбачає виділення 22,5 млрд грн (у 2021 році — ред.). 5% цієї суми — на виконання дослідно-конструкторських робіт... Основна сума коштів — це 59% у 2021 році — буде витрачена на закупівлю зразків озброєння та військової техніки, які виробляються вже серійно в Україні, і деякі ми закуповуємо за кордоном. І 27% коштів виділяється на проведення модернізації зразків озброєння і також капітального ремонту. 9% коштів направлені на забезпечення живучості арсеналів баз і складів, будівництва відповідних об’єктів для зберігання боєприпасів”, — сказав Шостак.

Він уточнив, що створення новітніх зразків озброєння, на кшталт ракетних комплексів “Вільха”, “Нептун”, САУ “Богдана”, тривають протягом кількох років. В Україні зараз проходить 25 таких дослідно-конструкторських робіт.

“Таких розробок у нас налічується 25 діючих. Вони не виконуються протягом одного бюджетного року, вони тривають декілька років, тому що мають певну етапність: починається з етапу технічного проєктування, розробки конструкторської документації, наступний етап — виготовлення дослідного зразка і проведення випробувань. Тобто це триває декілька років”, — пояснив представник МОУ.

За його словами, у процесі створення нових зразків у кооперації задіяні різні підприємства оборонно-промислового комплексу.

Шостак запевнив, що зривів виконання ДОЗ з боку Міністерства оборони у 2021 році не буде. Він також повідомив, що сьогодні відбудеться робоча нарада в Укроборонпромі щодо створення ракетного реактивного озброєння, в якому Міноборони візьме участь.

Як повідомлялося раніше, станом на 1 червня МОУ виконало фінансові зобов’язання на 68,7% від загального фінансового ресурсу держоборонзамовлення 2021 року. За інформацією заступника міністра оборони Олександра Миронюка, до кінця року буде виконана й решта 30% зобов’язань.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.