Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Поблизу Рівного з неба впав «айсберг»

Довкілля Регіон: Рівненська область 15296 переглядів

Опубліковано - 11.06.2007 18:58 | Всі новини | Версія для друку

Діаметр крижаної брили - понад 100 м.
Діаметр крижаної брили - понад 100 м.
Наприкінці травня під час грози поблизу села Колоденка, що Рівненщині, на поле впала велетенська крижана брила.

Водії, які їхали вночі по об’їзній дорозі поблизу мотелю «Айвенго», потрапляли у смугу суцільного пилу, що з’явився внаслідок удару об поле, засіяне цукровим буряком, велетенської льодової брили. Судячи з усього, її розмір у діаметрі — не менше 100 метрів, повідомляє тижневик “Провініційка” .

Коли вдень того ж четверга робили фотознімки, товщина уламків на які розкололась брила, була близько одного метра. Важко судити про причину виникнення цього незвичайного атмосферного явища. Та ніч видалася грозовою, в небі весь час спалахували блискавки. В результаті якогось атмосферного процесу, різкої різниці температур у якомусь місці розпочався процес кристалізації вологи.

При падінні кристали ніби наздоганяли один одного, у підсумку утворилася немовби спресована маса, яка згодом у вигляді монолітної плити впала на землю і розкололась на шматки, здійнявши хмару пилу. «Крижинка» ця важила не одну сотню тонн, і якби вона звалилася на населений пункт, наслідки для людей були б сумними. Натомість кари небесної не послідувало. Може, то було тільки попередження?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.