![]() |
Болтон: НАТО має розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію |
Болтон, який працював під керівництвом тодішнього президента Дональда Трампа з 2018 по 2019 рік, також заявив, що Сполучені Штати Америки мають надсилати Україні більше летальної зброї на тлі зростання занепокоєння, що Росія може незабаром вдатися до масштабного вторгнення в країну.
«Нам потрібно… переконатися, що ціна буде настільки високою, що Путін і його радники визнають це неприйнятним. Я думаю, що це спосіб стримати військові дії, які здаються такими неминучими», – сказав Болтон, рішучий прихильник використання американської військової сили, в інтерв’ю Радіо Свобода 6 грудня.
Росія вдруге цього року зібрала понад 90 тисяч військовослужбовців біля кордону з Україною, але цього разу побоювання у США та Європі щодо можливого вторгнення є більшими. Росія заперечує, що планує військові дії проти України.
6 грудня високопоставлений чиновник адміністрації США заявив, що нинішні переміщення російських військ і зброї «узгоджуються» із запланованою військовою ескалацією в Україні. Хоча, сказав чиновник, досі неясно, чи віддав Путін наказ про вторгнення.
Президент США Джо Байден розмовлятиме з президентом Росії Володимиром Путіним 7 грудня у режимі відеоконференції, щоб обговорити нарощування російських військ, а також інші важливі двосторонні питання.
Тим часом, представник адміністрації США сказав, що Вашингтон «не прагне» зробити розміщення американських військ в Україні «центром американських контрзаходів», якщо Росія розпочне військові дії. Високопоставлений чиновник відмовився повідомити, за яких обставин американські війська можуть бути відправлені в Україну.
Наразі США мають кілька сотень військових інструкторів, які дислокуються в західній Україні, тоді як британські ЗМІ повідомляли минулого місяця, що Британія має 600 військовослужбовців, готових до розгортання в Україні у разі початку бойових дій.
За словами аналітиків, російська агресія щодо України наростає, оскільки Путін бачить, як країна повільно вислизає з орбіти Кремля.
Україна продовжує просувати плани вступу до Європейського союзу та НАТО, що Кремль назвав «червоною лінією».
На думку Болтона, російська агресія проти України є лише частиною ширшої стратегії Путіна щодо збереження впливу Кремля в близькому зарубіжжі Росії.
Болтон заявив, що російський лідер продовжує «зондувати» шість колишніх радянських держав у Східній Європі і на Кавказі – Україну, Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан – які не входять до західного військового альянсу, і що НАТО має припинити двозначність щодо їхнього майбутнього.