Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецькі вчені перевищили швидкість. Світла

Невідоме 11055 переглядів

Опубліковано - 16.08.2007 16:57 | Всі новини | Версія для друку

Німецькі вчені перевищили швидкість. Світла
Німецькі вчені перевищили швидкість. Світла
Німецькі вчені з університету Кобленц-ландау Гюнтер Німц і Альфонс Штальхофен заявили про те, що їм вдалося додати фотону швидкість, яка перевищує швидкість світла.

Результат був отриманий під час експерименту з переміщення фотонів між двома призмами. Спочатку призми були сполучені, і фотони, які відбивалися, уловлювалися спеціальним детектором. А потім призми роз’єднали приблизно на метр.

І у цей момент вчені дослідили, що деякі фотони, які відбивалися від дальньої призми, досягали детектора одночасно з фотонами, які відбивалися від ближньої, тобто фотони долали відстань між призмами миттєво, нібито призми все ще були сполучені. Виходить, що фотони перевищували максимально можливу швидкість у Всесвіті - триста тисяч кілометрів на секунду. Німц і Штальхофен пояснюють подібний феномен особливим законом квантової механіки - тунельним ефектом, який, дозволяє подолати бар’єр, що встановлюється спеціальною теорією відносності: для перевищення швидкості світла потрібно прикласти нескінченно велику енергію.

Вчені зазначають, що, теоретично, тіло, яке переміщається швидше за світло, може повернутися в початкову точку ще до того моменту, як воно почало рух, тобто зробити подорож в часі. Отримані результати німецьких вчених ставлять під сумнів спеціальну теорію відносності Ейнштейна. Проте, багато фізиків скептично ставляться до результатів, які отримали Німц і Штальхофен в цій області.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.