![]() |
Завтра річниця вбивства свободи слова у Росії |
“Російська газета” з посиланням на свої джерела повідомляє про те, що в Москві затриманий 49-річний кримінальний авторитет з України, якого підозрюють в причетності до справи Політковської.
Українські ЗМІ нещодавно повідомили про візит до Києва одного із заступників Генпрокурора Росії. Він допитав майора запасу Миколу Мельниченка, колишнього охоронця екс-президента України Леоніда Кучми. Мельниченко також відомий як автор касетного скандалу.
Колишній майор повідомив, що його допитували в межах справи про вбивство Політковської. "Так, я зустрічався з російським слідчим, - заявив він місцевим журналістам, - дав відповідні свідчення». Повідомляти які-небудь подробиці він відмовився, зважаючи на таємницю слідства. Проте, як зазначає Російська газета, йшлося про Березовського.
Колеги убитої журналістки неодноразово висловлювали своє задоволення плином розслідування. Заступник головного редактора Нової газети Сергій Соколов заявив: "Те, як йде слідство, влаштовує Нову газету. Але не влаштовує замовників, і тому організовуються численні просочування інформації і спроби перешкодити слідству".
В той же час більше 60 правозахисників, діячів культури і інших відомих людей з різних країн підписали відкритий лист із закликом до російської влади знайти вбивць журналістки Ганни Політковської. Лист опублікований в суботньому номері британської газети “The Times”.
Автори також звертаються до світових лідерів із закликом докласти усіх можливих зусиль для захисту журналістів, що працюють в зонах військових конфліктів.
У числі тих, що підписали лист - лауреат Нобелівської премії Десмонд Туту, Олена Боннер, Володимир Буковський, Ванесса Редгрейв, лорд Джадд та інші відомі правозахисники.
"Наш борг перед пам'яттю Ганни - захистити не багатьох, які продовжують говорити від імені тих, кого ніхто не хоче слухати", - йдеться у відкритому листі.
Основною версією вбивства залишається професійна діяльність журналістки, повідомляє ВВС.
Політковська багато часу проводила в Чечні, розслідувала порушення прав людини і злочинні дії чеченських і федеральних російських чиновників стосовно місцевого населення.
Вона впритул займалася темою Беслана, взявши активну участь в підготовці спеціального бесланського випуску “Нової газети”.
Під час бесланських подій Політковська перенесла сильне отруєння, випивши чаю в літаку, що летів до Північної Осетії.Її колеги підозрювали, що це було замахом на її життя.
В межах розслідування вбивства було затримано декілька чоловік.