Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рівень корупції в Україні ще можна оцінити. Значить - не все погано

Політика 4416 переглядів

Опубліковано - 23.11.2007 18:30 | Всі новини | Версія для друку

Рівень корупції в Україні ще можна оцінити. Значить - не все погано
Рівень корупції в Україні ще можна оцінити. Значить - не все погано
Група держав проти корупції (GRECO) презентувала в Києві звіт про стан корупції в Україні. За висновкими іноземних фахівців - він високий і явище має системний характер.

За результатами дослідження найбільше корупція вразила ДАІ, міліцію і заклади охорони здоров’я. GRECO дала Україні 25 рекомендацій щодо боротьби з корупцією.

Звіт презентувала сьогодні у Києві заступник представника генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Наталія Вутова.

Вона нагадала, що Україна приєдналась до GRECO у 2006 році.

Вутова повідомила, що доповідь про перший та другий раунди оцінювання стану корупції в Україні підготувала група експертів GRECO за результатами свого тижневого візиту в нашу державу.

У доповіді дається оцінка загальній політиці боротьби з корупцією, спеціалізації правоохоронних органів у боротьбі з корупцією, незалежності судової системи, заходам з подолання корупції в органах державної влади.

Експерт наголосила: «Україну вважають державою з високим рівнем корупції, і ця проблема є в країні системною та широко поширеною».

У звіті GRECO зазначається, що корупція в Україні вразила все суспільство, державні інституції, зокрема судову систему на центральному та місцевому рівнях.

У своєму звіті GRECO надала Україні 25 рекомендацій щодо боротьби з корупцією, які під час презентації зачитала Вутова. Насамперед, в них йдеться про створення механізму втілення в життя плану дій проти корупції. Такий механізм передбачає вирішення питань, пов’язаних з незалежністю судової системи та прокуратури, доступу до інформації, якою володіють органи державної влади, реформування управління та функціонування органів державної влади.

Вутова також повідомила, що до кінця 2008 року GRECO здійснюватиме моніторинг виконання Україною рекомендацій через свої відповідні процедури.

Звіт GRECO щодо стану корупції в Україні оприлюднено на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідно до регламенту GRECO, Україна має подати звіт про виконання наданих рекомендацій. Зокрема, GRECO пропонує органам влади України надати такий звіт до 30 вересня 2008 року.

Довідка:Групу держав проти корупції GRECO утворено Радою Європи. Метою GRECO є покращення можливостей країн – членів групи у боротьбі з корупцією, дотримання ухвалених державами рішень, а також вжиття відповідних антикорупційних заходів.

Україна приєдналась до Групи держав Ради Європи проти корупції 1 січня 2006 року.

Загальнонаціональне опитування громадської думки про стан корупції в Україні, проведено Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що найвищі індекси корупції мають Державтоінспекція (ДАІ) – 57,5%, міліція – 54,2%, установи охорони здоров’я – 54%, судова система – 49%, університети – 46,3%, прокуратура – 42,9%, митниця – 42,8%, податкові установи – 40,3%.

Водночас щодо корупції на рівні влади, то більшість респондентів – 54,2% - визначили Верховну Раду як найкорумпованіший орган влади. Наступним було названо Кабінет Міністрів 44,9%. Місцеві органи влади українці вважають менш корумпованими 32,4%, так само, як і Президента та його Секретаріат 36,8%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.