Аратта - На головну

24 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе

Скандал 6790 переглядів

Опубліковано - 4.12.2007 12:14 | Всі новини | Версія для друку

Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе
Своя рука - владика. Нардеп-регіонал Зв'ягільський написав законопроект під себе
Герой України і нардеп-регіонал Юхим Зв'ягільский використовує своій мандат для вирішення своїх меркантильних проблем.

Ще півроку тому Юхим Звягільський зареєстрував в раді спеціальний законопроект, що дозволив би пільгову приватизацію підконтрольної йому шахти. Але тепер це підприємство можуть закрити.

Згідно з умовами договору оренди, держава щорічно одержувала від орендарів шахти ім. Засядька 7,2 мільйона гривень. На момент укладення угоди майновий комплекс шахти був оцінений в 250 мільйонів гривень.

З тих пір на шахті було побудовано, укомплектовано технікою і введено в експлуатацію дві нові лави. Окрім цього, було встановлено більше двох десятків установок по дегазуванню шахтних вироблень. Незалежна оцінка встановленого орендарями майна не проводилася. В той же час Юхим Звягільський заявив, що завдяки удосконаленням і модернізації зараз шахта коштує близько 1,25 мільярдів гривень. «Вартість основних фондів шахти підвищилася завдяки установці устаткування і іншим інвестиціям. У власності колективу (орендарів. — Ред.) тепер близько 80% шахти», — раніше заявляв Звягильській.

В той же час склад членів колективу орендарів шахти ім. А. Засядько — таємниця за сімома замками. Відомо тільки, що орендарями можуть бути теперішні або колишні працівники шахти, або їх спадкоємці. Договір оренди шахти зберігається в Донецькому відділенні ФДМ, але ознайомити з ним громадськість там відмовилися. Не захотіли говорити про склад орендарів і в профкомі шахти. В той же час в Незалежній профспілці гірників України стверджують, що не чули ні про одного рядового гірника, який одержав би прибуток від участі в товаристві орендарів шахти. «Товариство орендарів — це формальність. Вже давно всіма справами і грошима розпоряджається Юхим Звягільський», — вважає Михайло Волинець, голова НПГУ.

Як повідомлялося раніше, вночі 18 листопада в 13-й східній лаві шахти імені О.Засядька відбувся перший, в цьому році, вибух метано-повітряної суміші, в результаті якого загинув 101 гірник і госпіталізовані 40 гірників.

1 грудня о 5.55 на горизонті 1078 м в 13-й східній лаві цієї ж шахти в ізольованому просторі аварійної ділянки стався другий вибух метано-повітряної суміші, на момент якого на ділянці працювали 63 гірники. Загалом у шахті працювали 385 гірників, вони були виведені на поверхню. За медичною допомогою звернулися 56 гірників, з них госпіталізовано 50 гірників (9 гірників - у стані середньої тяжкості, 41 -у задовільному стані).

2 грудня о 21.20 на аварійній ділянці шахти імені О.Засядька стався третій вибух метано-повітряної суміші, в результаті чого загинули 5 гірників, ще 66 госпіталізовано.

Загалом, внаслідок трьох останніх вибухів загинули 106 гірників, на лікуванні після отриманих травм перебувають 156 шахтарів.

Довідка: Вуглевидобувне підприємство «Шахта ім. А.Ф. Засядька» — одне з найбільших підприємств вугледобувної галузі України. Введена в експлуатацію в 1958 році. Проектна потужність — 1,2 мільйона тонн вугілля в рік. Загальна чисельність працівників на шахті — близько 9 тисяч. Роботи в підземних виробленнях (лавах) ведуться на глибині до 1304 метрів. Шахта вважається однією з найбільш небезпечних не тільки в Україні, але і в світі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.