Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нафтогаз “оздоровлюватимуть” за наш рахунок

Газоват 6281 перегляд

Опубліковано - 12.03.2008 21:17 | Всі новини | Версія для друку

Нафтогаз “оздоровлюватимуть” за наш рахунок
Нафтогаз “оздоровлюватимуть” за наш рахунок
А ви думали, Янукович і Бойко покаються і повернуть усе вкрадене? В Україні так не прийнято.

НАК «Нафтогаз України» пропонує з 1 травня 2008 року збільшити діючі ціни на природний газ для населення.

Про це повідомило джерело, близьке до уряду.

Зокрема, компанія пропонує з 1 травня 2008 року переглянути діючі ціни на природний газ для населення, встановивши при цьому лише два діапазони диференційованих роздрібних цін: при річному споживанні газу до 6000 куб. м – 737,41 грн. за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки в 4%, тарифів на транспортування, розподіл і постачання); і при річному споживанні газу понад 6000 куб. м – 1358,54 грн. за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ і т.д.).

За оцінками НАК, підвищення цін дасть змогу компанії одержати додаткову виручку від реалізації природного газу для населення як товару - 2010 млн. грн.

При цьому середньомісячна вартість природного газу для споживачів, які використовують його лише на приготування їжі і підігрів води, зросте на 13,14 грн. за тис. куб. м (з розрахунку на одного абонента) і становитиме 24,32 грн. за тис. куб. м з ПДВ.

Для споживачів, які використовують природний газ комплексно, в т.ч. і для опалювання приміщень, середньомісячна вартість газу виросте на 48,11 грн. за тис. куб. м (при річних обсягах споживання до 2500 тис. куб. м) і становитиме 85,05 грн. за тис. куб. м з ПДВ. При обсягах споживання природного газу до 6000 куб. м на рік, середньомісячна вартість газу виросте на 76,71 грн. за тис. куб. м і становитиме 219,74 грн. за тис. куб. м з ПДВ.

Водночас компанія відзначає, що існуюча вартість послуг з тепло- і гарячого водопостачання у ряді регіонів України перевищує вартість природного газу за запропонованими цінами, при цьому тарифи на послуги з тепло- і гарячого водопостачання в більшості регіонах не відповідають їх економічно обґрунтованим рівням.

Для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) компанія пропонує переглянути ціну на природний газ з 1 липня 2008 року, встановивши її на рівні 952,69 за тис. куб. м з урахуванням ПДВ, цільової надбавки (4%), тарифів на транспортування і розподіл.

При цьому компанія одержить додаткову виручку від реалізації природного газу для ТКЕ як товару в 829 млн. грн.

Разом з тим “Нафтогаз” пропонує, з метою поліпшення фінансового стану газотранспортних і газопостачальних підприємств, підвищити на 30% діючі тарифи на транспортування, розподіл і постачання природного газу.

Крім того, з метою наповнення джерела компенсації касового розриву НАК «Нафтогаз України», компанія пропонує також з 1 квітня 2008 року додатково підвищити на 6% діючий рівень цільової надбавки до ціни природного газу для бюджетних організацій і установ і промислових споживачів та інших суб`єктів господарської діяльності.

Співрозмовник агентства уточнив, що перегляд існуючих рівнів цін на природний газ для споживачів України необхідний для стабілізації фінансового стану НАК «Нафтогаз України» і формування бездефіцитного фінансового плану.

Від “Аратти”: про схеми відмивання коштів у газопостачальній сфері вже написані томи. Проте, поки не зафіксовано жодного випадку, коли б доблесна ГПУ та правосуддя притягнули до відповідальності, встановленої Законом, хоча б одного із високопосадових клептоманів, а тим більше - повернули в казну хоча б частину вкраденого.

Чому? А тому, що за чиновницькою традицією, за крадійство посадовців має розполачуватися ніхто інший, як пересічний громадянин, споживач, виборець. Бо, бачте, самозвана “еліта” в нас недоторкана: вчора крав у високому кабінеті, а сьогодні - надуває кульки у опозиції. Щоб завтра знову повернутися і красти далі.

Під агітаційно-пропагандистську тріскотню про мови чи антинату.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.