Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія веде холодну війну проти України, а українські керманичі страждають на меншуватість

Захист держави 7266 переглядів

Опубліковано - 8.04.2008 16:37 | Всі новини | Версія для друку

Росія веде холодну війну проти України, а українські керманичі страждають на меншуватість
Росія веде холодну війну проти України, а українські керманичі страждають на меншуватість
Одним із головних важелів впливу Росії на керівництво України є енергозалежність, проте, українські керманичі віддають перевагу постійними приниженням у Москві, не роблячи нічого для нейтралізації цієї російської зброї.

“Росія використовує енергетичну залежність України як дуже потужний важіль тиску на нашу державу. Якщо розглядати це питання у площині міждержавних стосунків, то це можна назвати одним із елементів “холодної війни”. Але, з іншого боку, не хочу говорити лише про вину російського уряду, оскільки відкритим лишається питання, чому за 17 років незалежності в Україні не віднайдено альтернативних джерел не лише газу й нафти, але, в першу чергу, ядерної енергетики”.

Про це сказав народний депутат від фракції “Наша Україна – Народна Самооборона”, член парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій Костенко.

Він зауважив, що “лише у 2008 році була підписана угода з “Westinghouse Electric Sweden AB”, яка була парафована мною ще в 1994 році. Хто нам заважав робити альтернативи енергозабезпечення держави?”

“Тому можу сказати, що причина сучасної “холодної війни” Росії з Україною в газовому питанні, передусім, полягає в небажанні української влади займатися державними проблемами. Йдеться про діяльність попередніх урядів та президентів, - підкреслив Костенко. – Тому тепер ми маємо такі наслідки”.

“Проблеми газових українсько-російських відносин є наслідком бездіяльності попередньої влади в Україні і ефективного використовується Росією у міждержавних стосунках”, - наголосив народний депутат, привівши як приклад тиск Росії на європейські країни в питанні приєднання України до ПДЧ.

“Тому, усвідомлюючи реальну міждержавну конкуренцію у світі, Україні потрібно впроваджувати ефективну державну політику і не допускати, щоб інші держави диктували нам умови розбудови внутрішньої політики”, - зазначив Костенко, зауваживши, що в Україні до сих пір “збереглися елементи радянської політики, зокрема, на місцях, носіями яких є представники старої системи, яка вже давно втратила свою актуальність”.

“Які б вимоги не ставила нам Росія у газових відносинах, але національний інтерес уряд України має відстоювати не лише на переговорах, а, в першу чергу, з допомогою ефективної енергетичної політики, для чого уряд має багато необхідних важелів”, - сказав Костенко.

Він зауважив, що “кожного разу, перед від’їздом уряду на переговори з Росією з газових питань, даю рецепт задля їх позитивного вирішення. Він не стосується газу, але обов’язково зміцнить позиції уряду України. Це – постановка перед Російською Федерацією питання боргів Радянського Союзу, необхідності повернення заощаджень громадян, підвищення ціни за транзит та зберігання російського газу тощо”.

“Якби уряд України на переговорах з Росією озвучував ці теми, ми би мали зовсім іншу “картинку” домовленостей щодо ціни на російський газ, - наголосив Костенко. – А так усі наші делегації в Росії виглядають такими, що завжди щось просять і благають. Комплекс меншовартості при вирішенні важливих стратегічних питань України, на жаль, і сьогодні є дуже великим гальмом”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.