Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Профспілки переконані - катастрофи на шахтах триватимуть, поки немає контролю за власниками

За право людини 7407 переглядів

Опубліковано - 17.06.2008 17:05 | Всі новини | Версія для друку

Профспілки переконані - катастрофи на шахтах триватимуть, поки немає контролю за власниками
Профспілки переконані - катастрофи на шахтах триватимуть, поки немає контролю за власниками
Глава Національного Форуму профспілок Мирослав Якибчук вважає, що «на нас чекатимуть нові трагедії на шахтах доти, поки контроль за дотриманням норм безпеки не буде покладено на профспілки, які далекі від політичних боїв навколо уряду і боротьби за надприбутки власників шахт.

«Саме політичні інтриги і бізнес інтереси олігархів заважають назвати місця нових можливих трагедій на вугледобувних підприємствах», - упевнений профспілковий лідер.

На думку Якибчука, найнебезпечніша ситуація на сьогодні на так званих глибинних шахтах, де видобуток вугілля ведеться на глибині більше тисячі метрів. Наприклад, через постійні викиди метану і пилу катастрофічна ситуація склалася на шахті імені Скочинського, Південно-донбасівських шахтах 1 і 3, а також на шахті імені Засядька, де сьогодні знову ведеться видобуток вугілля після численних аварій.

За інформацією лідера профспілок, на деяких шахтах навіть не намагаються дотримувати норми безпеки, і видобуток вугілля там ведеться підпільно. Це відбувається, зокрема, на Куйбишевській, Заперевальній, шахтах імені Кирова, і імені Горького (всі шахти - в Донецькій області). Добова норма видобутку на «підпільних» шахтах, за інформацією НФПУ, складає в середньому 150-500 тонн.
Тому профспілки створили власну незалежну комісію, яка розслідує причини останніх катастроф на українських шахтах, назвуть винних, а також вкажуть на шляху запобігання подібним аваріям в майбутньому.

Як повідомлялося раніше, 8 червня в Єнакієвому на шахті імені Карла Маркса ДП «Орджонікідзевугілля» на горизонтах 875-1000 метрів стався вибух газоповітряної суміші. У шахті працювали 37 гірників.

У місті Тернівка Дніпропетровській області на території шахти «Тернівська» ВАТИ «Павлоградвугілля» 16 червня зійшли з рейсів сім вагонів, з яких три перекинулися. Дергірпромнагляд 14 червня заборонив видобуток вугілля на шахті імені Засядька в Донецьку через значні порушення правил безпеки, але пізніше дозволив відновити видобуток вугілля на цій шахті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.