Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Київ завітав Дік Чейні

Політика 4430 переглядів

Опубліковано - 4.09.2008 18:44 | Всі новини | Версія для друку

У Київ завітав Дік Чейні
У Київ завітав Дік Чейні
Сьогодні, із Тбілісі у столицю України прибув віце-президент США Дік Чейні. Його місія пов'зана не тільки із спільною протидією російським агресорам, а й із кризовою ситуацією в Україні.

Наступного дня після того, як Білий дім оголосив про те, що виділяє мільярд доларів на відбудову Грузії, до Тбілісі прибув віце-президент Сполучених Штатів Дік Чейні. Він запевнив грузинський народ у підтримці Сполучених Штатів. Чейні – найвищий за рангом американський посадовець, який відвідує регіон після збройного конфлікту на Кавказі. У четвер ввечері віце-президент США прилетів з Тбілісі до Києва.

Під час візиту до Тбілісі Дік Чейні засудив вторгнення Росії в Грузію, яке назвав нелегітимною спробою змінити кордони. Через це він піддав сумніву надійність Росії як міжнародного партнера.

Разом з тим, американський політик запевнив, що грузини мають вірних друзів за океаном.

«Незалежність і суверенітет Грузії, звісно, дуже важливі... Всі грузини заслуговують на те, щоб жити як вільні чоловіки і жінки. Я вірю, що це їхня доля. Грузинський народ дуже мужній. А в Америці вони мають надійного і вірного друга», – заявив Дік Чейні в Тбілісі.

Мільярдна допомога, яку виділяє Вашингтон, має піти на відновлення інфраструктури Грузії, що була знищена російськими військами під час окупації частин цієї країни.

Наразі неясно, чи частина цих коштів піде на військові програми, зауважує військовий оглядач грузинської редакції Радіо Свобода Коба Ліклікадзе: «Все або на рівні спекуляцій, або на рівні бажання грузинського уряду, щоб це була швидка й ефективна військова допомога. Але відомо одне з джерел міністерства оборони у Тбілісі. Вони очікують групу американських інспекторів Вони проведуть аудит не лише того, яка допомога потрібна грузинській армії після російської агресії, а й те, яка взагалі оборона потрібна Грузії. Наскільки мені відомо, буде перегляд доктрини...

Енергетика – передовсім

Дік Чейні приїхав до Грузії з Азербайджану. Там у середу він говорив передовсім про енергетику. Головне питання, яке ставить Грузію та Азербайджан у список пріоритетів Вашингтона, – це нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан. Цим трубопроводом енергоносії з Каспія через Туреччину, оминаючи Росію постачають на Захід.

Під час російсько-грузинської війни у серпні Росія скидала бомби біля цієї труби, демонструючи її вразливість. Багато оглядачів тоді попереджали, що Москва, а не Вашингтон визначає, чи працює цей стратегічний нафтогін.

З Тбілісі віце-президент США вирушає до Києва, де в п'ятницю заплановані його зустрічі з Президентом Віктором Ющенком і Прем'єром Юлією Тимошенко, що якраз тепер взялися публічно з'ясовувати політичні стосунки.

Попри те, що Адміністрація Буша-Чейні йде з політичної арени, візит віце-президента США до Києва є важливим.

«Чейні, перш за все, буде більше знати про кризову політичну ситуацію в Україні. По-друге, будуть серйозні переговори про безпеку України. Це для України дуже важливо з огляду на перспективи її євроатлантичної інтеграції», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол України у Вашингтоні Юрій Щербак.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.