Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади

Світ навколо нас 5037 переглядів

Опубліковано - 8.09.2008 18:24 | Всі новини | Версія для друку

Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади
Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади
Зусиллями клерків СП під мудрим керівництвом гаранта старанно закреслюється європейська перспектива для усіх українців.

Українську тему напередодні саміту Україна – ЄС обговорили міністри закордонних справ країн Європейського Союзу на неформальній зустрічі в п’ятницю в Авіньйоні у Франції. Але запланований на 9 вересня в Евіані саміт переносити не планують. Водночас Києву не дадуть перспективи членства в Євросоюзі.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив сподівання, що «політичні лідери в Україні оберуть шлях, який поверне країну до можливості вести переговори» з ЄС.

Згадуючи про «політичні чвари останніх місяців» в Україні, він наголосив: «Це має змінитися, і, сподіваюся, шляхи до цього знайдуть».

Міністр закордонних справ Великої Британії Дейвід Мілібанд теж заявив: «Очевидно, важливою відповідальністю українських керівників є те, щоб політичні суперечки не переросли в національний розкол».

Та сам запланований на 9 вересня саміт Україна – ЄС переносити не планують. Його запланували вже давно, і змінити всі плани було б непросто, говорять представники Франції, яка нині головує в ЄС.

Верховний уповноважений ЄС зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана заявив, що за нинішнього становища в Україні саміт стає «важливішим, ніж будь-коли».

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що «політична бійка» між політичними силами в Києві «може наробити галасу, … але це і є демократія». Більдт також підтвердив, що разом із іншими колегами з ЄС він хоче бачити Україну членом Європейського Союзу.

А от міністр закордонних справ Фінляндії Александер Стубб вважає, що давати Україні перспективи членства в ЄС зараз «було б занадто». «Треба робити по одному кроку за раз і бути дуже обережним», – сказав він.

Сподівання України на саміт не виправдаються?

Напередодні, в середу, країни Євросоюзу ніби остаточно погодилися, що майбутня угода між ЄС і Україною, яка, ймовірно, буде підписана на саміті у французькому Евіані, дійсно матиме назву «Угода про асоціацію». Сама по собі ця назва нічого не означає, але Київ дуже хотів власне такого формулювання, бо деякі з нинішніх кандидатів на вступ до ЄС готуються вступати до Євросоюзу через угоду з такою назвою.

Натомість проект декларації саміту не містить згадок про «європейську перспективу» України. Київ сподівався, що в декларації будуть ці слова, бо саме вони на євросоюзівському жаргоні означають майбутнє членство.

Водночас ЄС готовий почати обговорювати умови, на яких можна було б вести переговори про безвізовий режим до країн Євросоюзу для громадян України колись у майбутньому.

Але і цей пункт не містить жодних зобов’язань, що ЄС таки надасть українцям цей безвізовий режим хоч колись.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.