Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


США і НАТО не дозволять Росії захопити Грузію. Як члена НАТО

Світ навколо нас 5265 переглядів

Опубліковано - 19.09.2008 16:10 | Всі новини | Версія для друку

США і НАТО не дозволять Росії захопити Грузію. Як члена НАТО
США і НАТО не дозволять Росії захопити Грузію. Як члена НАТО
Міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що Росія зіткнеться з силовою відповіддю з боку США, якщо нападе на Грузію після її вступу в НАТО.

Цього вимагає статут альянсу, пояснив глава Пентагону в інтерв'ю британському телеканалу Sky News.

Гейтс відзначив, що п'ята стаття статуту НАТО означає зобов'язання йти на допомогу союзникам, у яких виникають військові проблеми. "Я однозначно вважаю НАТО за військовий альянс, а не розмовний клуб", - заявив глава Пентагону.

Разом з тим Роберт Гейтс призвав НАТО утриматися від провокаційних дій у відповідь на російські дії відносно Грузії. "Я вважаю, нам потрібно діяти далі з обережністю, оскільки в НАТО існує велика кількість пропозицій - деякі від наших друзів на Балтіке і в Східній Европе, інші - від країн Західної Європи, - заявив Гейтс. - Я думаю, важливим є існування єдності між США і Європою щодо відповіді на те, що зробила Росія".

Глава Пентагону заявив, що не бачить ознак початку нової холодної війни. "Ця Росія не є Радянським Союзом", - відзначив він. "Якщо завгодно, вона намагається відновити щось з минулої слави Російської імперії", - сказав Гейтс.

Міністр оборони США вважає, що в довгостроковій перспективі перемога Росії над Грузією виявиться "пірровою".

Заява глави Пентагону прозвучала перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Лондоні, на якій обговорюється питання про відповідь на постконфліктні виклики Росії. Цей форум має неофіційний статус і проходить за закритими дверима. До порядку денного зустрічі включено питання про ситуацію в Грузії.

Напередодні зустрічі генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер знов заявив про свою підтримку прохання Грузії стати повноправним членом альянсу, не дивлячись на протест з боку Росії. В п'ятницю британський прем'єр-міністр Гордон Браун прийме в своїй резиденції прем'єр-міністр Грузії Владіміра Гургенідзе. Він вже заявив, що, "якщо Грузія і Україна хочуть вступити в НАТО, ми повинні зробити це можливим".

Нагадаємо, що тиждень тому в інтерв'ю телеканалу ABC кандидат у віце-президенти США від республіканців, губернатор Аляски Сара Пелін заявила, що США доведеться почати війну з Росією, якщо Грузія, вступивши в НАТО, піддасться "вторгненню" з боку Москви. Як пояснила Пелін, в цьому полягає суть договору альянсу. "Якщо ви є членом НАТО і якщо інша країна піддається нападу, ви повинні чекати того, що до вас поводитимуться із закликом про допомогу і ви повинні допомогти", - сказала кандидат у віце-президенти США.

Коли ж ведучий запитав у Пелін, чи "варта Грузія того, щоб із-за неї США почали війну з Росією", Пелін дещо пом'якшила тон своїх висловів. "Ми повинні проявляти пильність відносно того, якими будуть наслідки, якщо крупніша держава в змозі захопити менші за розміром демократичні країни, - сказала вона. - Ми повинні продемонструвати підтримку Грузії, ввівши економічні санкції проти Росії, якщо до цього дійде справа".

При цьому вона підкреслила, що "це не повинно привести до війни і це не повинно привести до холодної війни".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.