Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Катерина Ющенко презентувала в Королівському музеї Онтаріо найбільшу виставку Трипільської культури

Суспільне життя 11787 переглядів

Опубліковано - 29.11.2008 03:10 | Всі новини | Версія для друку

Фото - TORONTO STAR
Фото - TORONTO STAR
Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» дружина Президента України Катерина ЮЩЕНКО відкрила в Королівському музеї Онтаріо виставку «Стародавня Україна: загадки Трипільської культури».

У заході також взяли участь представники влади Канади та провінції Онтаріо, української громади Канади, діячі культури і мистецтва України, ЗМІ, науковці, дослідники, а також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Ігор Осташ, Генеральний консул України в Торонто Олександр Данилейко, представники Посольства та Консульства України в Канаді і Фонду «Україна 3000».

Відкриваючи виставку, пані Катерина Ющенко висловила глибоку подяку виконавчому директору Королівського Музею Онтаріо Уїльяму Торселу та Голові Ради директорів Королівського музею Онтаріо Джеймсу Костянтину Темертею, за ініціативи та фінансової підтримки якого відбулася ця подія.

Виставку «Стародавня Україна: загадки Трипільської культури» складають артефакти Трипільської культури, передані спеціально для цієї події з українських музеїв і приватних колекцій. В експозиції виставки – експонати з Національного музею історії України, фондів Інституту археології НАН України, Вінницького обласного краєзнавчого музею та Одеського археологічного музею. Формуванням виставки протягом місяця займалася команда канадських та українських науковців. Презентація такої кількості предметів Трипільської культури із залученням багатьох українських музеїв за межами України відбувається вперше.

Виставка, яка викликала великий інтерес у публіки, працюватиме до кінця березня 2009 року. Наразі розглядається можливість організації туру цієї виставки містами Канади та США.

Раніше цього ж дня пані Катерина Ющенко оглянула виставку «Стародавня Україна: загадки Трипільської культури» в присутності представників ЗМІ.

Королівський музей Онтаріо, заснований у 1857 році, є п’ятим за розміром музеєм Північної Америки та найбільшим у Канаді. Понад 40 галерей закладу поділяються на дві основні категорії – натуральної історії (птахів, рептилій, мамонтів, динозаврів тощо) та світової культури. Загалом, у музеї зібрано близько 6 мільйонів експонатів, серед яких – художні колекції Близького Сходу, Африки, Східної Азії, колекції з європейської та канадської історії, велика кількість експонатів, присвячених доісторичній епосі.

Пані Катерина Ющенко і представники Фонду «Україна 3000» перебувають в Канаді з робочим візитом, основна мета якого – відкриття виставки «Стародавня Україна: загадки Трипільської культури» в Королівському музеї Онтаріо. Раніше пані Катерина провела зустріч з представниками української громади Канади та відвідала Законодавчу Асамблею провінції Онтаріо.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.