![]() |
У столиці збільшили тарифи на евакуатори (оновлено) |
Тарифи на евакуацію зросли 1,5-2,08 раза до 200-600 гривень за автомобіль, а також на переміщення евакуатора з автомобілем - у 1,5-2,22 раза до 13-50 гривень за 1 км руху.
Про це йдеться в повідомленні Головного управління цінової політики Київської міськдержадміністрації.
Зокрема, тариф на евакуацію автомобілів 1-ї категорії збільшився в 2 рази до 200 гривень за навантаження і вивантаження, за переміщення - у 1,63 раза до 13 гривень за 1 км руху евакуатора.
Тариф на евакуацію автомобілів 2-ї категорії зріс в 1,7 раза до 250 гривень за навантаження і вивантаження, за переміщення - у 1,5 раза до 15 гривень за 1 км руху евакуатора.
Вартість евакуації автомобілів 3-ї категорії зросла в 1,76 раза до 300 гривень за навантаження і вивантаження, а переміщення - у 1,67 раза до 20 гривень за 1 км руху евакуатора.
Тариф на евакуацію автомобілів 4-ї категорії збільшився в 2 рази до 400 гривень за навантаження і вивантаження, за переміщення - у 2,1 раза до 30 гривень за 1 км руху евакуатора.
Тариф на евакуацію автомобілів 5-ї категорії збільшився в 2,08 раза до 500 гривень за навантаження і вивантаження, за переміщення - у 2,22 раза до 40 гривень за 1 км руху евакуатора.
Вартість евакуації автомобілів 6-ї категорії збільшилася в 1,5 раза до 600 гривень за навантаження і вивантаження, за переміщення - у 1,67 раза до 50 гривень за 1 км руху евакуатора.
Точна дата введення цих тарифів поки невідома.
Як відомо, попередні тарифи на евакуацію були розроблені у вересні 2006 року. Згідно з ними, власник авто (терміном експлуатації до 5 років, з обсягом двигуна від 1800 до 2500 см3) платить евакуаторам 200 гривень за засіб пересування і по 14 гривень за кожен кілометр шляху на стоянку. За авто такого ж віку, але з двигуном більше 3500 см3 тариф складав 400 гривень і 30 гривень відповідно.
Тариіфи на блокування можна побачити тут
Від “Аратти”: Уважно вивчивши документ, на підставі якого проводиться заблокування транспортних засобів, а саме - “Про порядок тимчасового затримання номерних знаків, примусового переміщення та блокування (розблокування) транспортних засобів, водії яких порушили встановлені в місті Києві Правила, затверджені рішенням Київської міської ради від 26 вересня 2002 року № 47/207”, ми знайшли один цікавий пункт в “Інструкції про тимчасове затримання номерних знаків, примусове переміщення, блокування (розблокування) транспортних засобів та провадження у справах про порушення водіями та посадовими особами встановлених у місті Києві Правил”. Він стосується відмови автовласника сплачувати кошти за розблокування його авто:
5.8. У разі відмови водія від оплати зазначених вище коштів працівник служби “Київпарксервіс” КП “Київпастранс” в присутності двох понятих складає акт згідно з додатком 6 про виконані роботи по блокуванню та розблокуванню транспортного засобу, в якому зазначається розмір збору та послуг за паркування, після цього проводиться розблокування коліс. На підставі акту виконання робіт оформляються та направляються до суду матеріали для стягнення з порушника зазначених коштів в установленому законом порядку.
Сміливо вимагайте складення акту, - у нашій державі дії верховентство права, за яким вам Основний закон - Конституція України ґарантує право приватної власності - стаття 41 чітко вказує, як, хто і в якому законному порядку може вас позбавити вашої власності:
Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Право приватної власності є непорушним.
Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.
Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
В даний час в країні хоч і криза, але воєнний чи надзвичайний стан ніхто не запроваджував. З цього приводу Комітет Прямої Дії (К.П.Д.) дає наступні поради: