Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви

Газоват 5782 перегляди

Опубліковано - 6.01.2009 20:20 | Всі новини | Версія для друку

ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви
ЄС зробить висновки з російського газового тиску. Не на користь Москви
Газовий конфлікт між Росією та Україною збільшує значення проекту газопроводу “Набукко”.

Про це заявив його керівник Райнгард Мічек.

Цим газотранспортним коридором, що проляже між Туреччиною та Австрією, до Західної Європи зможе постачатися до 31 мільярда кубометрів каспійського газу на рік. Незважаючи на пріоритетність цього проекту для Євросоюзу, допоки що не було дозволів ЄС та угод між окремими країнами.

Як повідомлялося раніше, сьгодні Європейська комісія і чеське головування в ЄС назвали ситуацію з перебоями постачання газу неприйнятною і закликали негайно поновити поставки "блакитного палива" до Європи.

Найбільше перебої із газом відчули у Болгарії, де керівництво країни, оголосивши що запасів палива вистачить лише на добу, звернулася із проханням до громадян — заощаджувати енергію. Окрім цього пролунали заяви щодо відновлення роботи місцевої атомної станції, аби покрити потребу в енергоносіях. Втім, постраждали і інші країни.

“Були відзначені істотні скорочення на західно-балканському шляху. Це стосується Румунії, Болгарії, Македонії, Греції та Туреччини. На словацькому напрямку також були відзначені перебої. Постраждала Словаччина, і можливо Угорщина, Австрія, Італія та Словенія”, - сказав речник Єврокомісії Ферран Тараделас Еспуні.

За його словами, нині проводиться ретельний аналіз ситуації, щоб визначити обсяги нестачі. В офіційній заяві Єврокомісії наголошується, що керівництво ЄС вважає нинішній стан речей неприйнятним, оскільки поставки газу до Євросоюзу скоротилися без попередження і всупереч заявам українських та російських можновладців.

Водночас, відповідно до заяви речників єврокомісії, Євросоюз не бажає грати роль посередника. За словами Ферана Тараделаса Еспуні, усе, що відбувається, є проблемою України та Росії, а не Євросоюзу.

За матеріалами DW
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.