![]() |
У Кремлі не вщухає навколотрубна істерія |
"Ми готові до конкуренції, але вона повинна бути чесною, не допускати ситуацій на зразок тієї, яка проявилася у ході підготовки конференції з газотранспортною системою України 23 березня, коли Брюссель і Київ за спиною Росії намагалися вирішити питання, які прямо стосуються нас", - заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв'ю.
Текст інтерв'ю опублікований у середу на сайті МЗС РФ.
За словами міністра, за останні десятиліття Росія і ЄС "стали не тільки партнерами, але і конкурентами, у першу чергу в економічній області".
"Часом проблеми у наших відносинах пов'язані, як нам представляється, з процесами внутрішньої перебудови ЄС після двох останніх хвиль розширення, повільною адаптацією Євросоюзу до швидко мінливого багатополярного світу", - зазначив Лавров.
Він вважає, що "у відносинах з навколишнім світом Євросоюз стає часом заручником так званого принципу євросолідарності, коли у спірних ситуаціях між членом ЄС і третьою державою вся організація єдиним фронтом виступає на підтримку корисливих інтересів своєї країни".
Як повыдолялося раныше, напередодні у Москві міністр палива та енергетики України Юрій Продан і міністр енергетики Росії Сергій Шматко обговорили підписану 23 березня декларацію України та Європейського Союзу з модернізації української газотранспортної системи.
За підсумками міжнародної конференції у Брюсселі було підписано спільну Декларацію Кабміну та Єврокомісії, згідно з яким уряд зобов'язується забезпечити незалежність оператора ГТС України, забезпечити у відповідності з міжнародними стандартами прозорість і відкритість позичальника, призначеного для здійснення модернізації ГТС, надавати третім сторонам доступ до сховища .
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна і Європейський Союз готові залучити Росію як партнера до програми реконструкції та модернізації української газотранспортної системи.
У свою чергу, Газпром заявляє, що реалізація декларації України та ЄС щодо модернізації ГТС може призвести до зміни експортних контрактів і процесу видобутку російського і центральноазіатського газу.
Як стало відомо від учасників міжнародної конференції, російська делегація влаштувавши демарш, не покинула Брюссель, а направилася на ланч за запрошенням керівництва ЄС.