![]() |
Відлуння Майдану. У Кремлі побоюються за маріонеткові режими |
Про це сказав російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Коментар міністра прозвучав на тлі дискусії про природу викликаних недільними парламентськими виборами масових безладів в Кишиневі, за якими, на думку російської Держдуми, стоять Євросоюз і НАТО.
Росія і США прагнуть підсилити свій вплив на пострадянському просторі, але водночас, із зміною адміністрації США, сподіваються поліпшити двосторонні контакти.
"Неприпустимо намагатися ставити їх (країни пострадянського простору) перед помилковим вибором - або ви з нами, або ви проти нас", - сказав Лавров в інтерв'ю радіостанції "Голос Росії".
"Інакше все це приведе до цілої боротьби за сфери впливу, яку намагаються приписати російській зовнішній політиці".
Кремль і глави низки країн СНД звинувачували США і західні уряди в диригуванні "кольоровими революціями", в результаті яких в Грузії, в Україні і в Киргизії змінилася влада.
Проте Лавров говорить, що ситуація в Молдові відрізняється від ситуації в інших країнах, де відбувалися "кольорові революції".
"Тут не було традиційного зовнішнього провокатора. Проте, відбулося те, що відбулося", - сказав російський міністр.
Найбільший, за останні десятиліття, спалах насильства в Кишиневі може ускладнити вирішення "замороженого конфлікту" між Молдовою і російськомовним Придністров'ям, що відкололося від неї. Москва вважає себе за найважливішого посередника в переговорах, а саму Молдову - сферою свого впливу.
Опозиція прорумунського толку, яка програла комуністам парламентські вибори, вимагає нового голосування, тоді як Організація з безпеки і співпраці в Європі назвала молдавські вибори чесними.
Член ЄС і НАТО Румунія, яку молдавський Президент Володимир Воронін звинуватив в організації кишинівських безладів, попрохала комуністичні власті Молдови не перекладати на Бухарест відповідальність за внутрішні проблеми.