Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кремль активно згортає скандальні схеми на газовому ринку

Світ навколо нас 5337 переглядів

Опубліковано - 28.04.2009 15:51 | Всі новини | Версія для друку

Кремль активно згортає скандальні схеми на газовому ринку
Кремль активно згортає скандальні схеми на газовому ринку
Угорська енергетична компанія EMFESZ відмовилася від закупівлі газу у швейцарського трейдера RosUkrEnergo.

Тепер компанія, що забезпечує газом чверть угорського ринку, буде закуповувати паливо у компанії RosGas, яку, за повідомленням EMFESZ, контролює російський Газпром

Варто зазначити, що раніше про компанію RosGas нічого відомо не було.

У той же час, ще 50% RosUkrEnergo належить Газпрому.

Між тим, у квітні стало відомо, що Газпром веде переговори з EMFESZ про укладення контракту замість RosUkrEnergo, хоча раніше звинувачував EMFESZ в незаконному відборі газу.

Контракт RosUkrEnergo і EMFESZ був укладений до 2015 року. Договір передбачає постачання трьох мільярдів кубометрів газу в рік. Однак з січня RosUkrEnergo не може виконувати цей договір.

У лютому Газпром поскаржився на EMFESZ в Угорське енергетичне управління (ВЕУ), звинувативши його в незаконному імпорті свого газу. Зараз ВЕУ продовжує вивчення цієї скарги. EMFESZ, посилаючись на контракт з RosUkrEnergo, вибирала паливо з труби, за якою Газпром експортував газ в Угорщину з України.

На початку 2009 року, під час російсько-українського газового конфлікту, коли Газпром не поставляв паливо в Європу транзитом через Україну, компанія EMFESZ подала в суд на Нафтогаз України за зрив постачань. Крім того, вона ж першою в ЄС оформила скаргу на Україну.

Нагадаємо, що російсько-український газовий конфлікт виник через розбіжностей з питань поставок газу на Україну в 2009 році. Після того, як конфлікт був завершений, швейцарський трейдер RosUkrEnergo був виключений зі схеми поставок палива з Росії на Україну.

При цьому саме цю компанію офіційно звинуватили у російсько-українському газовому конфлікті. Зараз у RosUkrEnergo ще залишилися контракти з низкою країн у Європі, однак зобов'язання по них виконати компанія не може через відсутність власного палива.

Між тим, EMFESZ через Group DF контролює підприємець Дмитро Фірташ, який одночасно є і співвласником RosUkrEnergo.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.