![]() |
Кремль, проваливши самміт Росія-ЄС, нервово потягнувся до газового крантику |
Росія сумнівається в можливості України заплатити більш як 4 мільярди доларів за закачування 19,5 мільярда кубометрів газу до підземних сховищ, які необхідні для безперебійного транзиту.
Про це сьогодні заявив Президент РФ Дмітрій Медвєдєв.
"Зараз потрібно поставити і закачати до підземних сховищ чималий обсяг у районі 19,5 мільярда. Це коштує понад 4 мільярди доларів. Якщо у української сторони є гроші, ну й прекрасно, проте у нас є сумніви з приводу платоспроможності України", - сказав глава російської держави на прес-конференції за підсумками саміту Росія-ЄС.
Відповідаючи на запитання журналіста, чи дасть Росія запевнення в безперебійності постачань газу до Європи, Президент РФ тонко натякнув на закриття крантиків "на біс", сказавши: "Ніяких запевнень РФ не давала і давати не буде. Заради чого це? На нашому боці жодних проблем немає, у нас все гаразд і з газом і щодо виконання наших обов'язків. Запевнення нехай дає той, хто зобов'язаний платити за газ".
Відповідь українського Уряду незабарилася.
Фінансовий стан НАК "Нафтогаз України" лишається стабільним, і ніяких передумов до виникнення чергової газової кризи у відносинах з Росією не існує.
Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов.
Підтвердженням стабільності НАК "Нафтогаз" Олександр Турчинов назвав той факт, що вчора Компанія перевела останній транш та повністю розрахувалася за одним з кредитів в 200 млн. дол., який було отримано в англійському "Стандарт банку".
"Це є ще одним підтвердженням фінансової стабільності та надійності "Нафтогазу", - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр.
За інформацією Олександра Турчинова, відповідно до фінансової звітності, Компанія за перший квартал 2009 року отримала чистий дохід в розмірі 32,1 млрд. грн., що втричі більше за чистий дохід, отриманий за відповідний період 2008 року.
"Щодо даних, на які посилається джерело в уряді РФ - ми знаємо, що це так званий аналітичний центр, який контролюється представниками групи Фірташа-Бойка-Льовочкіна. Ми розуміємо, що пан Фірташ досі не може змиритися з тим, що корупційні схеми усунено з газового ринку України. Але запевняю вас, ніякі зазіхання та наклеп з боку "газових шахраїв", а також "кликушество" з боку деяких українських високопосадовців не вплинуть на політику Уряду в газовому секторі України та стабільність НАК "Нафтогаз України", - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр.
Замість післямови. Ми розуміємо причини знервованості Кремля, адже, як повідомляється, однією із головних тем, що обговорювалися на самміті, були вимоги Росії аби ЄС фінасував газпромівські епохальні закопування грошей у альтернативні труби в обхід України. Захід із цим не погодився.