Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються

Невідоме 10112 переглядів

Опубліковано - 24.06.2009 16:23 | Всі новини | Версія для друку

Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються
Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються
Люди краще сприймають і швидше погоджуються виконати прохання, які вони чують правим вухом, стверджують італійські вчені.

Своє дослідження вони описують в журналі Naturwissenschaften.

Автори статті, Лука Томмасі та Даніель Марцолі з італійського університету імені Габріеля д'Аннунціо, вивчали переваги правої і лівої сторони у людей. Вони з’ясували, що ці переваги, пов'язані з функціональною асиметрією мозку, які проявляються в повсякденному спілкуванні.

Раніше було відомо, що праве вухо "краще чує" усну мову. Це віддзеркалює той факт, що словесна і знакова інформація обробляється лівою півкулею мозку. Однак досі експерименти з перевірки цих переваг проводилися тільки в контрольованих лабораторних умовах.

Томмасі та Марцолі, щоб з'ясувати переваги правого і лівого в повсякденній поведінці, провели три етапи "польових досліджень" в гучних нічних клубах. На першій стадії вони спостерігали за поведінкою 286 відвідувачів у моменти, коли вони намагалися слухати співрозмовника на тлі гучної музики. Спостереження показали, що в 72% випадків слухачі поверталися до співрозмовника правим вухом.

На другому етапі вже самі вчені підходили до відвідувачів і тихо вимовляли безглузду фразу, спостерігаючи за тим, якою стороною до них повернеться слухач, а потім просили почастувати сигаретою. Серед 160 учасників другого етапу 58% поверталися до експериментатора правим вухом, а 42% - лівим. Більшу перевагу правій стороні віддавали тільки жінки.

На третьому етапі вчені просили у відвідувачів клубу дати сигарету, звертаючись до правого або до лівого вуха. У результаті їм вдалося отримати значно більше сигарет при зверненні до правого вуха, ніж до лівого.

Автори вважають, що отримані ними результати підтверджують важливість розрізнення правого і лівого в вербальній комунікації і наголошують на відмінності в спеціалізації правої та лівої півкулі мозку в різних типах соціальної взаємодії.

Нагадаємо, недавно вчені виявили в людському вусі наномеханізм, задіяний в процесі сприйняття тихих звуків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.