Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені зафіксували зростання сонячної активності

У світі науки 7429 переглядів

Опубліковано - 6.07.2009 14:39 | Всі новини | Версія для друку

Вчені зафіксували зростання сонячної активності
Вчені зафіксували зростання сонячної активності
У неділю, 5 липня, зафіксовано найпотужніший з березня 2008 року сонячний спалах.

Дані надійшли з російської орбітальної обсерваторії Тесіс на борту супутника Коронас-Фотон, повідомляють у лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лєбєдєва (ФІАН).

Спалах тривав протягом 11 хвилин з 10.07 до 10.18 за московським часом із максимумом о 10.13 за московським часом. Інтенсивність рентгенівського випромінювання від Сонця в найвищій точці досягла рівня С2.7 за п'ятибальною шкалою GOES, зазначили вчені.

Сонячні спалахи поділяються, залежно від потужності рентгенівського випромінювання Сонця, на п'ять класів, які позначаються літерами латинського алфавіту: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі у 10 нановатт на квадратний метр, і при переході в кожну наступну категорію збільшується у 10 разів. Під час максимуму попереднього сонячного циклу наприкінці жовтня 2003 року спостерігалися спалахи з потоком випромінювання більше 1 мільйона нановатт - аж до класу X17.

У повідомленні говориться, що спалах, який спостерігався, є найбільшим із зареєстрованих за період більше року - з 25 березня 2008 року, коли стався спалах рівня M1.7.

Вчені зазначають, що повільне зростання активності Сонця спостерігається з березня 2009 року, коли після надзвичайно затяжного трирічного мінімуму в північній півкулі світила почали формуватися перші області активності, що утворили так званий північний пояс, з яким впродовж двох місяців було пов'язано перші, в цьому році, спалахи і викиди корональної речовини. Наприкінці травня сформувався південний пояс активності, й магнітна конфігурація Сонця знову стала симетричною.

Найбільший за рік сонячний спалах стався саме в південному поясі активності. При цьому активна область, де він відбувся, виникла лише два дні тому - в ніч з 3 на 4 липня. Це говорить про те, що область розвивається із незвичайно високою швидкістю. Про це говорять спостереження сонячних плям - основних індикаторів сонячної активності.

"Їхня кількість в області зростає надзвичайно швидко: 3 липня в цій області не було жодної плями, 4 липня їх було сім, а 5 липня - вже 14 . Якщо в найближчі дні не настане перелому, то сьогоднішній великий спалах може виявитися не останнім", - припускають в ФІАН.

Обсерваторію Тесіс було виведено на орбіту на борту супутника Коронас-Фотон 30 січня. Її призначено для моніторингу сонячної активності і поточного стану космічної погоди, отримання відповідей на актуальні питання фізики Сонця, такі, як проблема нагріву корони, механізм сонячних спалахів, природа сонячного циклу. В ході експерименту буде отримане близько мільйона нових зображень Сонця.

Загальне керівництво проектом Коронас-Фотон здійснює Інститут астрофізики МІФІ. Цей супутник є третім у ряду супутників Коронас (від Комплексні орбітальні навколоземні спостереження активності Сонця). Перший з них, Коронас-І, було запущено в 1994 році, і він пропрацював на орбіті до 2001 року. Тоді ж, в 2001 році, було запущено наступний супутник, Коронас-Ф, який закінчив роботу в грудні 2005 року.

Нагадаємо, в 2008 році Сонце вступило у новий 11-річний цикл, який загрожує землянам магнітними бурями, що ведуть до погіршення самопочуття навіть здорових людей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.