Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження

У світі науки 9800 переглядів

Опубліковано - 20.07.2009 12:12 | Всі новини | Версія для друку

На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження
На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження
Астроном-аматор Ентоні Уїзлі (Anthony Wesley) виявив в південній півкулі Юпітера чорну пляму, аналогічну тій, що утворилася після зіткнення комети Шумейкера-Леві з газовим гігантом в 1994 році.

Про це повідомляє видання Universe Today.

За словами астронома, спочатку він подумав, що перед ним один з супутників Юпітера на тлі диска основної планети. Проте положення плями не збігалося ні з одним з місяців Юпітера на момент спостереження. Окрім цього розташування супутників і форма плями показали, що вона не могла бути і тінню одного з юпітеріанських місяців.

Багато астрономів не згодні з подібним трактуванням чорної плями. За їхніми словами, вона може бути просто результатом чергової зміни погоди на газовому гігантові. Так, наприклад одна з найвідоміших деталей Юпітера - червона пляма, є насправді крупним штормом, який бушує у верхніх шарах атмосфери планети останні декілька сотень років.

За словами астрономів, щоб однозначно з'ясувати природу нових плям, необхідні тривалі систематичні спостереження газового гіганта. Зокрема, за допомогою спеціальної програми були обчислені місцеположення плями на найближчі декілька днів, щоб кожен охочий міг спробувати прийняти участь в спостереженні за новим об'єктом.

В даний час астрономи-любителі по всьому світу беруть участь в повноцінних наукових дослідженнях.

Зовсім недавно школярці з Нью-Йорка вдалося виявити унікальну тьмяну найновішу SN 2008ha - її блиск на декілька порядків нижче розрахункового. наразі фахівці не можуть пояснити низьку яскравість даного об'єкту, проте у них існує декілька гіпотез щодо цього.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.