Аратта - На головну

6 лютого 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Коблево на пляжі відкопали 2-тонного слона

За межею віків Регіон: Миколаївська область 15911 переглядів

Опубліковано - 22.07.2009 09:23 | Всі новини | Версія для друку

Руслана і Ліза біля відкопаної знахідки. Фото - www.nikvesti.com
Руслана і Ліза біля відкопаної знахідки. Фото - www.nikvesti.com
9-річні киянки Руслана і Ліза відкопали на пляжі в піску біля села Коблеве Березанського району на Миколаївщині старовинну кам’яну скульптуру слона.

— Ми вже кілька років відпочиваємо в Коблевому в районі молдавських баз, — розповідають дівчата. — Під час відпливу побачили в піску недалеко берега великий камінь. Дорослі йшли повз нього. Їм не до того було. Коли набридло будувати замки з піску, сіли відкопувати камінчик. За півгодини розкопали 30 сантиметрів скульптури. Дорослі почали допомагати нам, коли стало видно, що це не камінь, повідомляє Gazeta.ua.

Протягом декількох годин силами близько 20-ти дорослих продовжувалися розкопки, і лише до вечора вдалося відкопати статую.

Нелегкою виявилася робота - з моря тягнути слона. Щоб дістати кам'яну глибу, яка важить 2-2,5 тонни, з ями, що утворилася, і перетягнути на тверду поверхню, довелося покликати на допомогу добровольців. Близько сотні чоловік змогли врешті вивільнити унікальну знахідку і встановити її на тверду землю.

— Коли в статуї стало видно ноги, покликали всіх, хто відпочивав на пляжі, — згадує Руслана. — З піску статую витягувало десь 100 чоловік. Ми сиділи збоку, дивилися.

Орендар цієї зони узбережжя — житель Коблево Андрій Зарічанський. Він повідомив про слона в Березанський музей.

— Фахівці установи дозволили, щоби я залишив слона поряд із місцем знахідки. Ще оформлю документи про передачу скульптури мені в оренду на 49 років. Тепер усі відпочивальники зможуть нею милуватися. Моя дружина — архітектор. Спорудимо надійний постамент. І, звісно, забезпечимо надійну охорону.
Відпочивальники вже почали фотографуватися на пам`ять біля унікальної знахідки. Фото - www.nikvesti.com
Відпочивальники вже почали фотографуватися на пам`ять біля унікальної знахідки. Фото - www.nikvesti.com
Археолог, директор науково-дослідного центру ”Лукомор’я” Кирило Горбенко, після консультацій з відомим дослідником Чорного моря, начальником департаменту підводної спадщини археології Національної Академії Наук України Сергієм Вороновим , вважає, що скульптура потрапила на узбережжя після аварії судна. Знахідку датує XVI–XVII ст.

— Вона має величезну культурну, історичну, а відтак і матеріальну цінність. Такі речі не можуть перебувати в приватних руках. Швидше за все, дерев’яне судно сіло на мілину біля Коблевого, і його розбило хвилями. Довкола місця її виявлення можуть бути інші предмети того часу. Тому експонат має поповнити музейний фонд України.

Хобот у скульптури відламано.

— Його так і не знайшли. Слон із піднятим хоботом — символ перемоги і торжества, — каже Горбенко. — Але ні орендарі, ні відпочивальники не повинні там нічого копати. Цим варто зайнятися фахівцям. Територію під охорону має взяти служба, яка займається охороною історико-культурної спадщини.

Звідки ж могли везти скульптуру слона? Кирило Горбенко і Сергій Воронов висловили припущення, що корабель міг йти як з Криму, так і з Ближнього Сходу.

- На скульптурі можна помітити східні орнаменти, але швидше за все це не індійський і не африканський слон. Можливо, вантаж йшов з Сирії, - відзначив Горбенко.

Відпочивальники вже почали фотографуватися на пам'ять біля унікальної знахідки, і навіть класти йому до відкритого роту монети, - туристичні повір'я і традиції народжуються швидко, пишуть "Миколаївські вісті".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.