![]() |
Фото BBCUkrainian.com |
Серед них були навіть маленькі козаки у візочках і група людей з Донеччини.
Як повідомив УНІАН учасник акції, народний депутат України Микола ТОМЕНКО, цей рекорд був офіційно зареєстрований. Депутат наголосив, що “вишиванка як символ українськості” повинна нагадувати і суспільству, і владі про українські цінності і власні корені. А цей рекорд мусив би спонукати всіх до того, що Україна повинна йти в Європу з власними традиціями, щоб не розчинитися там серед інших країн.
Представник національного проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчібій вважає, що не бачив красивішого і патріотичнішого рекорду. Для офіційної реєстрації рекорду необхідно було виконати певні вимоги. Згідно з ними створили спеціальну комісію, у складі якої були етнографи та працівники музею. Вони слідкували за «справжністю» вишиванок – футболки з намальованим орнаментом не враховувалися.
За словами етнографів, подія мала важливе значення для них, адже тут були і найдорожчі в Україні сорочки, і одяг, виготовлений українцями Аргентини. Траплялися також сорочки, вишиті ще до Другої світової війни, і навіть у 19 столітті.
Завідувач відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, член комісії Алла Українець каже, що нині існує близько ста технік вишивання. Найскладніша – вишивання бісером, притаманне майстриням Буковині. Таку вишиванку можуть виготовляти протягом року. Над звичайною потрібно працювати кілька місяців.
За матеріалами ВВС і Оглядача