Аратта - На головну

6 квітня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ06 Квітня+5°57%736мм3м/c07.04+2°08.04+2°09.04+4°

Наш банер

Наш банер


Ющенко відкрив Меморіал пам'яті Героїв Крутів

Суспільне життя Регіон: Чернігівська область 11490 переглядів

Опубліковано - 26.08.2006 14:12 | Всі новини | Версія для друку

Фото з сайту www.president.gov.ua
Фото з сайту www.president.gov.ua
25 серпня в селі Крути на Чернігівщині відкрито Меморіал пам’яті героїв, присвячений загибелі студентів під час захисту підступів до Києва від більшовицьких військ у січні 1918. А на розі Хрещатика й Бульвару Шевченка й досі залишається пам'ятник тому, хто послав ті більшовицькі війська на Київ.

Як відомо, 21 січня 2006 р. Президент України Віктор Ющенко підписав Розпорядження «Про вшанування пам’яті Героїв Крут». А вчора разом з головним меценатом спорудження Меморіалу пам’яті Героїв Крутів Сергієм Тарутою урочисто відкрив його.

На початку церемонії Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів на місці відкриття Меморіалу заупокійну літію в пам’ять загиблих за незалежність України воїнів. А Президент України Ющенко, виступаючи на церемонії відкриття, відзначив, що бій під Крутами, в якому чисельній та озброєній армії Радянської Росії протистояли погано озброєні студенти, має стати уроком для сучасників.

Пам’ятник представляє собою насипаний пагорб висотою до 7 м, на якому встановлено червону колону іонійського ордеру висотою 10 м, що завершується тризубом із стрічками по боках (композиція герба Української Народної Республіки, який в ті часи опрацьовано художником-архітектором В.Кричевським).

Перед пагорбом встановлено об’ємну, зроблену з граніту, композицію розміром 2,4х3 м, висотою 0,5 м, на якій викарбовано хрест і зображено образ студентської шинелі, виготовленої із металу.

Президент висловив вдячність усім, хто був причетний до спорудження меморіалу, зазначивши, що українські бізнесмени знають про ці події і відгукуються на ініціативи патріотичних сил.

На відкритті Меморіалу були колишній президент Української народної республіки в еміграції Микола Плав'юк, голова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан, голова ради директорів Корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута, екс-віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, народний депутат Лілія Григорович. З навколишніх сіл прийшли близько 2-х тисяч жителів.

29 січня 1918 року під Крутами відбувся бій між загонами більшовиків і трьохстами київськими студентами, що виступили на захист Української народної республіки. Пізніше загиблі студенти були перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...