Фото І. Синкальський 1992р. з книги В. Слободян “Церкви України. Перемиська єпархія”,- Львів 1998. |
По це 4 серпня у коментарі ZAXID.NET повідомив директор "Інституту розвитку міста Самбора", архітектор, юрист Орест Ференц.
"Експертна вартість церкви - 55 млн. євро. Україна підписала міжнародну хартію, за якою штраф демонтажу вимірюється у 50% експертної вартості, тобто 27,5 млн.євро. Саме стільки повинні сплатити порушники за самовільний демонтаж пам’ятки архітектури, що охороняється законом "Про охорону культурної спадщини" та міжнародними документами", - зазначив Орест Ференц.
За його словами, парафіяни вирішили демонтувати церкву, бо, мовляв, біля неї стоїть нова мурована.
"Громадськість села, Самбора та навколишніх населених пунктів написала листа в прокуратуру, адже це найдавніша церква в Самбірському районі, і одна з одиниць тих церков, які збережено у Карпатах. Парафіяни мали б повідомити різні структури, що у них є така думка, аби дві церкви не стояли поруч. Та це дуже неприємна ситуація, адже демонтажем займалися не спеціальні структури, розписи у церкві втрачені. Церква повинна бути відновлена на тому самому місці, де стояла", - запевнив архітектор.
"Настав той час, коли церкви потрібно охороняти від парафіян", - заявив директор "Інституту розвитку міста Самбора".
Довідка “Аратти”: У Львівській області збереглося найбільше дерев'яних церков серед всіх областей України - близько 800 з 2,5 тисяч.